CHINY KLASYCZNE

Cesarskie Skarby

1 290 EUR 11 dni

Wyprawa przygodowa nie zostawiajaca miejsca na nudę! Pokażemy Ci rzeczywistości made in China w najczystszym wydaniu. Odwiedzimy miejsca znane i popularne, oraz te schowane gdzieś przy bocznych ścieżkach. Spragniony prawdziwej podróży, w czasie której będziesz mógł zobaczyć codzienne życie i zajrzeć w oczy mieszkańcom? Wycieczka do Chin jest tym czego Ci trzeba!

[ DA-301 ]
CHINY KLASYCZNE - Cesarskie Skarby
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. PEKIN
3. PEKIN
4. PEKIN. Nocna podróż do Zhangye.
5. ZHANGYE – GÓRY TĘCZOWE. Nocna podróż do Xi’an.
6. XI’AN
7. XI’AN – HUASHAN – LUOYANG
8. LUOYANG – SZAOLIN. Nocna podróż do Szanghaju.
9. SUZHOU – LUZHI – SZANGHAJ
10. SZANGHAJ
11. LĄDOWANIE W EUROPIE

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Chin.

Dzień 2: PEKIN

Podróż po Kraju Środka rozpoczniemy od jego stolicy – Pekinu. To tu przez najbliższe dni będziemy odkrywać monumentalne budowle cesarskie, wspaniałe ogrodowe aranżacje chińskich pawilonów, tradycyjne hutongi. Napotkamy przykłady nowoczesnych projektów z orientalnymi akcentami oraz wyniosłe obiekty świątynne. Architektura Pekinu to połączenie piękna i elegancji z wykorzystaniem reguł feng shui. Dziś odwiedzimy najważniejsze zabytki i najciekawsze budowle tego miasta. Pospacerujemy po rozległych terenach cesarskiego Pałacu Letniego. Pójdziemy na słynny Plac Niebiańskiego Spokoju i zwiedzimy Zakazane Miasto. W Fabryce Nefrytu przyglądniemy się również jak powstają prawdziwe dzieła sztuki z tego rzadkiego, zielonego minerału.

Dzień 3: PEKIN

Kolejny dzień rozpoczniemy od wyjątkowej wycieczki, aby pospacerować po jednym z najbardziej fascynujących fragmentów Wielkiego Muru, gdzie skomplikowany system fortyfikacji tworzy trudny do pokonania pierścień obronny. W  drodze do imponujących Grobowców Mingów, odwiedzimy tajemniczą Aleję Duchów - ostatnią drogę cesarzy z dynastii Ming – tędy właśnie niesione były do miejsca ostatecznego spoczynku ich trumny. Dziś my, przy dźwiękach nastrojowej muzyki, przemierzymy Świętą Drogę, podziwiając stojące po obu jej stronach posągi przedstawiające realistyczne i mityczne zwierzęta. W  Fabryce Pereł przypatrzymy się hodowli tych wspaniałych klejnotów i nauczymy się odróżniać.

Dzień 4: PEKIN. Nocna podróż do Zhangye.

Wczesnym rankiem pójdziemy do okrągłej Świątyni Niebios, tajemniczej Galerii Szeptów i „Alejki Tradycyjnych Talentów”. Wstąpimy również do Świątyni Lamy, największej budowli lamaistycznej w Pekinie. Po południu polecimy do Lanzhou i dalej będziemy kontynuować naszą podróż nocnym pociągiem do Zhangye.

Dzień 5: ZHANGYE – GÓRY TĘCZOWE. Nocna podróż do Xi’an.

Po przybyciu do miasta Zhangye w godzinach porannych wyruszymy eksplorować budzące podziw Góry Tęczowe.  Po drodze zatrzymamy się przy jednej ze świątyń, aby zrobić zdjęcia przy imponujących rozmiarów posągu Buddy. Kontynuując naszą podróż po baśniowej krainie wielobarwnych gór dotrzemy do tarasów widokowych z rozległą panoramą okolicy. Wieczorem udamy się na dworzec kolejowy. Naszym kolejnym celem będzie dawna stolica Chin i wyjątkowe atrakcje, które tam poznamy.

Dzień 6: XI’AN

W Xi’an, jednym z najpotężniejszych miast świata w czasach dynastii Tang (VII w n.e), będziemy kluczyć tajemniczymi zaułkami Dzielnicy Muzułmańskiej w okolicach Wielkiego Meczetu. Pojedziemy też odwiedzić Armię Terakotową. Przy odrobinie szczęścia obejrzymy również niezwykle widowiskowy pokaz Tańczących Fontann w pobliżu Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi.

Dzień 7: XI’AN – HUASHAN – LUOYANG

Dziś zobaczymy Wieżę Dzwonu i Wieżę Bębna – dwa główne symbole miasta oraz poczujemy nowoczesne tchnienie cesarskiej metropolii. Przez góry Qin Ling wyruszymy malowniczą trasą do Luoyang. Po drodze czekają na nas zadziwiające krajobrazy świętych gór. Czas na wspaniałą, niezapomnianą przygodę. Nocleg w „mieście kwitnących piwonii”.

Dzień 8: LUOYANG – SZAOLIN. Nocna podróż do Szanghaju.

Odwiedziny w owianym legendami klasztorze Szaolin będą dla nas nietuzinkowym doświadczeniem. Zwiedzimy Las Stup – zadziwiający kompleks smukłych budowli sakralnych. Następnie ruszamy do Szanghaju.

Dzień 9: SUZHOU – LUZHI – SZANGHAJ

Wczesnym świtem udamy się do zabytkowej osady na wodzie Luzhi, nazywanej „Wenecją Orientu”.  Słynie ona z 41 starych mostów, kanałów i niezwykłej atmosfery minionych wieków, która sprawia, że w tym spokojnym miejscu czas przestaje płynąć. Za to my popłyniemy wąskimi kanałami pośród historycznych domostw, pospacerujemy uliczkami starej miejscowości, której początków należy szukać 1400 lat wstecz. W Szanghaju wjedziemy na wieżę telewizyjną „Perłę Orientu” lub inny wieżowiec w dzielnicy drapaczy chmur Pudong, żeby podziwiać panoramę miasta. To tu znajdują się jego architektoniczne symbole, takie jak Shanghai Word Financial Center (492 metry wysokości), czy Jin Mao Tower (421 metrów). Pod względem liczby wysokościowców Szanghaj jest trzecim po Nowym Jorku i Chicago miastem świata. Dzień zakończymy nad rzeką Huangpu na eleganckim bulwarze Bund.

Dzień 10: SZANGHAJ

Architektura Szanghaju to oryginalna mieszanina Orientu i europejskich stylów kolonialnych w połączeniu z rewelacyjnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Podążając śladami niezwykłych budowli miasta zajrzymy do Świątyni Nefrytowego Buddy i odwiedzimy Dzielnicę Chińską z jej stylową architekturą. Pospacerujemy po nastrojowych ogrodach Yuyuan. Następnie czeka nas wizyta w Fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji tej szlachetnej tkaniny. Nie wykluczamy również udziału w  pokazie mody. Po południu zaglądniemy na główną ulicą handlową miasta – Nanjing Road, uznawaną za największą w Azji arterię handlową. Mieszczą się tu sklepy ponad 600 znanych światowych firm. Transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną.

Dzień 11: LĄDOWANIE W EUROPIEUWAGA: W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom

Ceny i proponowane terminy
Kod wyprawy Ilość dni Termin Cena Dopłata do jedynki
DA-301/02 11 dni 07.10.2017 - 17.10.2017 1 290 EUR 90 EUR
Orientacyjna cena wyjazdu w PLN po aktualnym kursie NBP: 5 742,31 PLNGRUPA: minimum 9 uczestników +  pilot


ZAWARTE W CENIE
- noclegi zgodnie z programem, m.in. w nastrojowych rezydencjach i turystycznych hostelach
- przelot lokalny w Chinach
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu, w tym podróże nocnymi pociągami (miejsca w komfortowych wagonach sypialnych), chińskimi pociągami super szybkimi nazywanymi "pociskiem" na specjalnie dobranych odcinkach trasy wyprawy
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka licencjonowanego polskiego pilota podczas realizacji programu w Chinach
- wiza chińska wraz z obsługą wizowania
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski
- posiłki: śniadania i obiadokolacje (orientacyjny koszt HB: 150 EUR/os)
- wstępy do zwiedzanych miejsc w programie podstawowym (orientacyjny koszt: 150 EUR/os)
- atrakcje dodatkowe dostosowane do indywidualnych upodobań uczestników
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 25 EUR/os)
- wydatki natury osobiste
- inne świadczenia niewymienione powyżej


INFORMACJE O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa - Pekin i Szanghaj - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 000 PLN/ os
UWAGA: Podane koszty są aktualne w momencie przedstawiania oferty i mogą ulec zmianie.


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: TAK
obowiązkowe szczepienia: NIE


WARUNKI PŁATNOŚCI
Opłata rezerwacyjna: 200 EUR/os - płatna przy wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej
Zaliczka 500 EUR/os – płatna po potwierdzeniu imprezy do realizacji
Pozostała należność płatna na miejscu pierwszego dnia po przylocie do Pekinu
Wpłat można dokonywać przelewem bankowym w walucie obcej bezpośrednio na konto walutowe lub na konto złotówkowe po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty.

tropami miejsc niezwykłych ...

PODRÓŻNIKOM PREFERUJĄCYM BARDZIEJ AKTYWNĄ FORMĘ SPĘDZANIA CZASU ORAZ PASJONATOM ODKRYWANIA FASCYNUJACYCH KLIMATÓW, POLECAMY RÓWNIEŻ:


[+] Wycieczka na zabytkową, pełną życia uliczkę Liulichang, panująca tutaj atmosfera pozwoli nam przenieść się minionej epoki, kiedy mieszkańcy miasta wiedli spokojne życie zgodnie z dawnymi tradycjami mandaryńskimi (koszt: 10 EUR/os) 
- - - - - - - - - - - - -
[+] Pekin nocą: niepowtarzalny nastrój w trakcie rejsu zabytkową łodzią przy dźwiękach tradycyjnego instrumentu chińskiego oraz przechadzka wśród licznych kawiarenek i lokali z różnorodną muzyką (koszt: 30 EUR/os) 
- - - - - - - - - - - - -
[+] Przejażdżka rikszami rowerowymi po dzielnicy starych hutongów, historycznych domostw stolicy, oraz wizyta u rodziny chińskiej (koszt: 30 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Pokaz Dynastii Tang i Bankiet Pierożkowy   wyjątkowy, pełen gracji i wdzięku pokaz tańców i muzyki z okresu dynastii Tang, z niezwykle ciekawą choreografią i efektownym oświetleniem, połączony z prawdziwą ucztą złożoną z rozmaitych, ręcznie lepionych pierożków (koszt: 40 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Huashan – wyprawa kolejką linową w Święte Góry skrywające tajemnice nieśmiertelności  (koszt: 50 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Wyprawa górską ścieżką walecznych mnichów z klasztoru Szaolin w świętych górach Songshan (koszt: 25 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Wycieczka do Longmen [Jaskinie Smoczych Wrót] z licznymi posągami wykutymi w skałach nad rzeką (koszt: 25 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Nastrojowy wieczorny rejs po rzece Huangpu (koszt: 30 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Szanghaj nocą – tchnienie świata na uliczce pełnej nastrojowej muzyki i pubów (koszt: 20 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Emocjonująca podróż jedną z najszybszych kolei świata Maglev, osiągającą prędkość 430km/godz. (koszt: 20 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Udział w wieczornym widowisku światło i dźwięk (koszt: 35 EUR/os).


Uwaga: uwzględnienie dodatkowych atrakcji w programie jest uzależnione od sprzyjających okoliczności czasowych podczas realizacji programu podstawowego.

 

DODATKOWO DLA MIŁOŚNIKÓW WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ

Święte Góry Alleluja, znane m.in. z filmu "Avatar" !


Istnieje możliwość dodania tej niewiarygodnej atrakcji, aczkolwiek będzie to związane z koniecznością wydłużenia czasu podróży 

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni

Wyprawa przygodowa nie zostawiajaca miejsca na nudę! Pokażemy Ci rzeczywistości made in China w najczystszym wydaniu. Odwiedzimy miejsca znane i popularne, oraz te schowane gdzieś przy bocznych ścieżkach. Spragniony prawdziwej podróży, w czasie której będziesz mógł zobaczyć codzienne życie i zajrzeć w oczy mieszkańcom? Wycieczka do Chin jest tym czego Ci trzeba!

Dzień po dniu poznawać będziemy najpiękniejsze zakątki kraju, odwiedzimy wspaniałe cesarskie rezydencje, ogrody i zabytki, urokliwe zaułki starych miast i niezwykłe muzea.

W Pekinie odwiedzimy m. in. Zakazane Miasto, Plac Niebiańskiego Spokoju, Wzgórze Węglowe, Świątynie Niebios i Świątynie Lamy. W Xi’an zobaczymy słynną Armie Terakotową, w Szanghaju Świątynię Nefrytowego Buddy i pięknie wyglądające ogrody, w których znajdują się liczne herbaciarnie. Miejsca idealne do wypoczynku.

Nie ma czasu do stracenia – zapisz się na wyjazd i poznaj smak prawdziwej przygody!

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.