ARMENIA

Pełnym tchem!

0 9 dni

Należysz do tych osób, dla których świat nie ma barier, a propozycja wyprawy w nieznane jest najlepszym możliwym sposobem spędzania czasu? Wycieczka do Armenii to prawdziwa podróż, w trakcie której przekroczysz swoje dotychczasowe granice.
Brzmi odważnie? To dobrze, bo tak właśnie będzie. Wyprawa do Armenii to coś, co pozwoli Ci zaczerpnąć tchu!

[ DA-372 ]
ARMENIA - Pełnym tchem!
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. EREWAŃ – ECHMIADZIN – ZVARTNOTS – EREWAŃ
3. EREWAŃ – GARNI – GEGHARD – SEVANAWANK – YENOKAVAN
4. YENOKAVAN
5. YENOKAVAN – HAYRAVANK – NORATUS – VARDENYATS – HERMON
6. HERMON
7. HERMON – NORAWANK – KHOR VIRAP – EREWAŃ
8. EREWAŃ – ARAGAC – EREWAŃ
9. PRZELOT DO POLSKI

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Nocny przelot do Erewania.

Dzień 2: EREWAŃ – ECHMIADZIN – ZVARTNOTS – EREWAŃ

Po przylocie do stolicy Armenii udamy się do hotelu na zakwaterowanie i krótki odpoczynek po lotniczej podróży. Po śniadaniu pojedziemy na wycieczkę do miasta Vagharshapat, uznawanego za duchową stolicę kraju, głównie ze względu na najstarszą katedrę katolicką, którą wzniesiono tu w IV wieku. Odwiedzimy również ruiny kolejnej starodawnej świątyni chrześcijańskiej w Zvartnots, pochodzącej z VII wieku i zniszczonej przez trzęsienie ziemi. Oba te miejsca wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Po południu udamy się na spacer po zabytkowej części Erewania. Wtopimy się w niepowtarzalny klimat ozdobionych zielenią alejek, licznych fontann i budowli rozmaitych stylów architektonicznych. Zatrzymamy się przy Północnej Alei, Wielkiej Kaskadzie, Placu Francuskim i okazałym gmachu Opery i Baletu. Zaglądniemy na Plac Republiki. Wieczorem w regionalnej restauracji degustować będziemy tradycyjne ormiańskie dania. W tym dniu planujemy również wizytę na regionalnym targu, słynącym z tradycyjnego rękodzieła, ornamentów, oryginalnych instrumentów muzycznych, wyrobów ze srebra, obrazów i wielu ciekawych pamiątek.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja.

Dzień 3: EREWAŃ – GARNI – GEGHARD – SEVANAWANK – YENOKAVAN

Nasze przygody w tym dniu rozpoczniemy od wycieczki do malowniczego kanionu Garni. Poszukamy starożytną świątynię pogańską, liczącą ponad 2000 lat i poświęconą Bogowi Słońca. Po sesji zdjęciowej wybierzemy się na wędrówkę w głąb wąwozu ścieżką pomiędzy zapierającymi dech wysokimi bazaltowymi filarami pochodzenia wulkanicznego.  Kolejnym naszym celem będzie skalny monastyr Geghard otoczony niemal pionowymi, bajecznymi formacjami skalnymi. Kompleks wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Po południu dotrzemy też nad błękitne jezioro Sevan, które stanowi jedno z najładniejszych krajobrazowo miejsc w całej Armenii. Poświęcimy czas, aby zobaczyć urokliwie położony monastyr Sevanawank. Na nocleg dotrzemy do niewielkiej miejscowości Yenokavan, znanej z przyjaznego mikroklimatu.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

Dzień 4: YENOKAVAN

Kolejny dzień pełen emocji. W otoczeniu gór, jaskiń i wodospadów przemierzać będziemy najbardziej niedostępne regiony Armenii na obszarze prowincji Tavush. W Yenokavan czekać na nas będą rozmaite przygody, w tymi również prawdziwie ekstremalne. Wymieniamy kilka wybranych aktywności, do udziału w których szczególnie zachęcamy.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

Dzień 5: YENOKAVAN – HAYRAVANK – NORATUS – VARDENYATS – HERMON

Po śniadaniu zaglądniemy do kompleksu monastyru Hayravank ulokowanego na skalnym płaskowyżu z widokiem na Jezioro Sevan. W pobliżu można natknąć się na pokaźnych rozmiarów artystycznie rzeźbione płyty kamienne, zwane khachkars. Nieopodal znajdują się również pozostałości osady z Epoki Brązu oraz średniowieczne fortyfikacje, z którymi ponoć monastyr jest połączony podziemnymi przejściami. Kolejnym tajemniczym i ciekawym punktem na naszej trasie będzie wioska Nortus, jedna z najważniejszych historycznych osad w Armenii. Znajduje się tu słynny cmentarz z „lasem” kamiennych, bogato zdobionych płyt, monastyr i kościół z IX wieku, jak również ruiny starożytnej bazyliki. Z tego miejsca podążymy do resort ukrytego w malowniczej kotlinie górskiej, wstępując po drodze do historycznego Vardenyats - przydrożnego zajazdu zwanego karawanseraj, w którym zatrzymywały się karawany kupieckie przemierzające Jedwabny Szlak z Azji do Europy.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

Dzień 6: HERMON

Ten dzień zaplanowaliśmy bardziej relaksowo w resorcie w wypoczynkowym, gdzie będzie można spędzić czas na łonie natury i nad basenem. Osobom preferującym bardzie aktywną formę spędzania czasu polecamy wyprawę offroad-ową jeepami 4 WD do kilku fascynujących miejsc w okolicy. Wieczorem nadarzy się sposobność zorganizowania występów regionalnych i imprezy integracyjno-towarzyskiej.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

Dzień 7: HERMON – NORAWANK – KHOR VIRAP – EREWAŃ

Skoro świt wyjedziemy do urokliwego  monastyru Norawank, usytuowanego w rozległej kotlinie rdzawo-czerwonymi skałami. Zawiedzie nas do niego droga biegnąca przez wąwóz pełen fantazyjnych formacji skalnych. Po sesji zdjęciowej w tym wyjątkowym miejscu pojedziemy w kierunku magicznej Góry Ararat. Zwiedzimy szczególny kompleks klasztorny Khor Virap leżący u stóp potężnego masywu, wraz z jego legendarnymi podziemiami. Wieczorem powrócimy do Erewania.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

Dzień 8: EREWAŃ – ARAGAC – EREWAŃ

Po śniadaniu wyjazd w rejon masywu górskiego Aragac, by zobaczyć najwyższy szczyt Armenii (4090 m n. p. m.) Trekking  w asyście przewodnika górskiego. Podejście na wysokość 3880 m n. p. m. umożliwi nam podziwianie niezapomnianych krajobrazów i poznanie miejsc, do których dociera niewielu turystów. Powolne zejście i wyjazd w kierunku Erywania. Wieczorem – pożegnalna kolacja z ormiańskimi śpiewami, w trakcie której spróbujemy najlepszych propozycji lokalnej kuchni.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

Dzień 9: PRZELOT DO POLSKI

Transfer na lotnisko i przelot do Polski.
Posiłki: śniadanie


Dragon Adventures zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji elementów programu. W zależności od zarezerwowanych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia  może ulec zmianom.

Globtroterom, dla których podróżowanie jest sposobem na życie polecamy naszą eskapadę na miarę prawdziwych śmiałków! Objazdowa wycieczka do Armenii! Przemierzymy kraj wzdłuż i wszerz, aby dotrzeć do tego co najciekawsze, nieznane i najbardziej niedostępne.

Będziemy podróżować po bezdrożach, zajrzymy do podziemi monastyru i zjedziemy na linie w najpiękniejszym krajobrazowo regionie Armenii. To wszystko już czeka na aktywnych podróżników z krwi i kości, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Chcesz poznać ludzi podobnych do Ciebie i przeżyć przygodę, którą zapamiętasz do końca życia?

Nie zwlekaj i czym prędzej dołącz do nas !!!

ATRAKCJE PLUS - tropami miejsc niezwykłych
 


PODRÓŻNIKOM PREFERUJĄCYM BARDZIEJ AKTYWNĄ FORMĘ SPĘDZANIA CZASU ORAZ PASJONATOM ODKRYWANIA FASCYNUJACYCH KLIMATÓW, POLECAMY RÓWNIEŻ:

[+] Zwiedzanie erewańskiej fabryki koniaków Brandy połączone z degustacją dwóch szlachetnych odmian tego szlachetnego trunku (koszt: 5 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Ormiańska Sztuka Gotowania – krótki kurs w zakresie przyrządzania tradycyjnych regionalnych przysmaków lavash i tolma  (minimum 5 osób, koszt: 25 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Zip line – dla chętnych przejazd na linie w najlepszym wydaniu, do wyboru są trasy o różnej długości od 135m do 750m, około 200-300m nad ziemią  (koszt: 30 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Trekking – wędrówka do jaskiń i wodospadów przez gęsty pierwotny las  (koszt: 7 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Jazda konna – trasą malowniczych krajobrazów ormiańskiej natury (ok.1h, koszt: 30 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Górskie rowery – rajd po bezdrożach Armenii w urokliwej scenerii (2h, koszt: 6 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Park linowy – do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności (koszt: 12 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Paragliding – 90 EUR/os
- - - - - - - - - - - - -
[+] Paintball – 28 EUR/os (300 piłeczek)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Jeep Tour 4WD – wyprawa przygodowa po bezdrożach ormiańskich stepów do kilku miejsc, o których „świat zapomniał”  (UAZ HUNTER – 4 pax, 6-8h, koszt: 25-35 EUR/os- w zależności od czasu i wybranej trasy)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Paralotnia – dla amatorów nieszablonowego podróżowania będzie to prawdziwa gratka. Zabierzemy Was do miejsca, gdzie nadarzy się okazja do przeżycia przygody swojego życia (koszt: 90 EUR/os)

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni
CHINY KLIMATYCZNE - Magia Orientu
CHINY KLIMATYCZNE
Termin: 2017-10-19
Długość wyprawy: 14 dni

Należysz do tych osób, dla których świat nie ma barier, a propozycja wyprawy w nieznane jest najlepszym możliwym sposobem spędzania czasu? Wycieczka do Armenii to prawdziwa podróż, w trakcie której przekroczysz swoje dotychczasowe granice.
Brzmi odważnie? To dobrze, bo tak właśnie będzie. Wyprawa do Armenii to coś, co pozwoli Ci zaczerpnąć tchu!

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.