Wyprawa do INDII

Poza czasem

0 12 dni

Wszędobylskie krowy, tłumy ludzi. Podczas wyprawy do Indii przekonamy się, że spotkany na ulicy Hindus na na pytanie „która godzina?” przepraszająco wzruszy ramionami. Nie powie, bo nie wie, nie ma zegarka. W Indiach życie mierzone jest inną miarą niż upływające godziny. W Indiach wszystko jest na last minute.

[ DA-353 ]
Wyprawa do INDII - Poza czasem
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. DELHI
3. DELHI – JAIPUR
4. JAIPUR
5. JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA
6. Agra – Jhansi – Orchha
7. Orchha – Khajuraho
8. Khajuraho. Wyjazd do Varanasi
9. Varanasi
10. Varanasi. Wyjazd do Delhi
11. Delhi. Wylot do Polski
12. Lądowanie w Warszawie

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Indii.

Dzień 2: DELHI

Po przylocie do Delhi pojedziemy do hotelu, żeby odpocząć i odświeżyć się przed czekającą nas przygodą. Następnie wybierzemy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy grobowiec cesarza   Humayuna  ,  gmach Parlamentu, Pałac Prezydenta, Bramę Indii, Sekretariaty i wyjątkową świątynię hinduistyczną Lakshmi Narayan. W Starym Delhi odwiedzimy największy meczet w kraju - Jama Masjid, a przejażdżka rikszami po wąskich uliczkach w pobliżu meczetu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Posiłki: śniadanie i obiadokolacja
 

Dzień 3: DELHI – JAIPUR

Po śniadaniu jedziemy z Delhi do Jaipuru. Po drodze zwiedzmy kompleks Qutub Minar, pozostałości po pierwszym meczecie w Delhi, nad którym góruje wysoka na ponad 70 metrów kamienna wieża.
Jeśli wystarczy nam czasu, to na obrzeżach Jaipuru odwiedzimy tajemniczą świątynię małp – GaltaJi.
Po dotarciu do miasta zakwaterowanie w hotelu, a wieczorem zajrzymy do lśniącej bielą marmurowej świątyni Birla Mandir.

Posiłki: śniadanie i obiadokolacja
 

Dzień 4: JAIPUR

Dzisiaj kolejny ekscytujący dzień. Rano zapraszamy na wycieczkę do Fortu Amber, gdzie czeka na nas niezwykła atrakcja - przejażdżka na słoniach.
W historycznym centrum – Różowym Mieście – odkryjemy unikatowe obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar; wciąż zamieszkały przez rodzinę maharadży Pałac Miejski oraz okazały Pałac Wiatrów (Hawa Mahal), gdzie obowiązkowo zatrzymamy się na sesję zdjęciową!

Dzień 5: JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Dziś wyruszymy wcześnie rano. Po drodze do Agry odwiedzimy Fatehpur Sikri, unikalne wymarłe miasto i sąsiadujący z nim potężny meczet mieszczący niezwykłej urody grobowiec muzułmańskiego świętego.
Po przybyciu do Agry zagubimy się w labiryncie korytarzy i dziedzińców Czerwonego Fortu, a na koniec dnia powitamy jeden z cudów świata, miejsce pielgrzymek turystów i zakochanych – mauzoleum Taj Mahal.

Posiłki: śniadanie i obiadokolacja
 

Dzień 6: Agra – Jhansi – Orchha

Rankiem transfer na stację kolejową, skąd pociągiem udajemy się do Jhansi, a następnie samochodem do malowniczo położonego nad rzeką Betwa miasteczka Orchha.
W Orchha zwiedzimy pałac Jehangira i pałac Raj Mahal oraz świątynie Ram Raja i Chaturbhuj. Warto przespacerować się po uliczkach miasteczka i wczuć się w klimat prowincjonalnych Indii, w których czas płynie leniwie jak przed wiekami.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja
 

Dzień 7: Orchha – Khajuraho

Przejazd do Khajuraho i zakwaterowanie w hotelu.
Popołudnie wypełnione będzie zwiedzaniem niezwykłego kompleksu świątyń. Na płaskorzeźbach pokrywających mury przybytków, obok postaci bogów, zwierząt, ludzi, scen bitewnych i obrazków z życia codziennego, zobaczymy śmiałe, znane z Kamasutry wyobrażenia erotyczne.

Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Pokaz tańców regionalnych (koszt: 20 USD).

Dzień 8: Khajuraho. Wyjazd do Varanasi

Dzień wolny w Khajuraho, który można przeznaczyć na wycieczkę jeepami do pobliskiego parku narodowego, buszowanie po sklepikach oferujących bogactwo ciuszków i pamiątek, poznawanie życia typowej indyjskiej wioski, interakcję z dzieciakami w miejscowej szkole.
Po południu przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do świętego miasta hinduizmu - Varanasi. Nocleg w pociągu.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja
 

Dzień 9: Varanasi

Po przyjeździe do Varanasi transfer do hotelu.
Po odświeżeniu się po podróży zapraszamy na spotkanie z  jednym z najbardziej niezwykłych miast świata.
Zaglądniemy do kilku świątyń, a niezwykłą atmosferę Varanasi poczujemy spacerując po ghatach  (rytualnych schodach prowadzących do świętej rzeki Ganges) i wąskich uliczkach starego miasta, a także biorąc udział w wieczornej pudży, ofierze składanej bogini Gandze, uosabianej przez świętą rzekę.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja
 

Dzień 10: Varanasi. Wyjazd do Delhi

O wschodzie słońca wypłyniemy łodzią na święte wody Gangesu. Będziemy mogli złożyć symboliczną ofiarę rzece i podziwiać odbijające się w jej nurcie nadbrzeżne budowle. Zobaczymy pielgrzymów, którzy gromadzą się na ghatach by rytualnie zanurzyć  się w świętych wodach.
Po rejsie wrócimy na śniadanie do hotelu, a następnie jedziemy na wycieczkę do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, i by uczcić to wydarzenie, buddyści z różnych krajów zbudowali tu świątynie nawiązujące architektonicznie do budowli ze swoich stron. Zajrzymy do świątyni ufundowanej przez wyznawców ze Sri Lanki, na której ścianach artysta namalował historię życia Buddy.
Późnym popołudniem transfer na dworzec kolejowy i wyjazd do Delhi. Nocleg w pociągu.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 11: Delhi. Wylot do Polski

Koło południa przyjazd do Delhi, transfer do hotelu i czas wolny.

Wieczorem pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 12: Lądowanie w Warszawie

Indie to prawdziwa gratka dla podróżników! Poza ceną biletu lotniczego, wielu kojarzy Indie jako sposób na stosunkowo tanie wczasy. Znajdziemy tutaj wspaniałe świątynie, pałace, forty, które przeplatają się z kolorowymi bazarami, świętymi krowami i zaklinaczami węży. Prawdziwa feeria barw, smaków, zapachów i wrażeń! To właśnie w Indiach rozwinęły się jedne z największych religii świata. Świątynie hinduizmu, islamu i buddyzmu. Ich miejsca kultu, mistyczne obrzędy i ceremonie to nierozerwalny element naszej podróży po Indiach. Indie to także doskonała propozycja na last minute. Decyzji o wyjeździe nie trzeba długo planować- warto dać  się porwać chwili. 

Polecamy
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni
CHINY KLIMATYCZNE - Magia Orientu
CHINY KLIMATYCZNE
Termin: 2017-10-19
Długość wyprawy: 14 dni

Wszędobylskie krowy, tłumy ludzi. Podczas wyprawy do Indii przekonamy się, że spotkany na ulicy Hindus na na pytanie „która godzina?” przepraszająco wzruszy ramionami. Nie powie, bo nie wie, nie ma zegarka. W Indiach życie mierzone jest inną miarą niż upływające godziny. W Indiach wszystko jest na last minute.

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.