TAJLANDIA

Tropami Skarbów Syjamu

660 USD 10 dni

Nie będą to banalne wakacje spędzone przy hotelowym basenie z drinkiem w ręku. Proponujemy ekscytującą i pełną wrażeń wyprawę do Tajlandii - kraju, w którym spotkamy gościnnych mieszkańców, bujną tropikalną roślinność i niezwykłe krajobrazy.

[ DA-323 ]
TAJLANDIA - Tropami Skarbów Syjamu
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. BANGKOK
3. BANGKOK – KANCHANABURI
4. KANCHANABURI – ERAWAN – BANGKOK – wyjazd na północ
5. CHIANG MAI
6. CHIANG MAI – WYBRZEŻE MORZA ANDAMAŃSKIEGO
7. WYBRZEŻE MORZA ANDAMAŃSKIEGO
8. WYBRZEŻE MORZA ANDAMAŃSKIEGO – wyjazd do Bangkoku
9. BANGKOK – WYLOT DO EUROPY
10. LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o ustalonej godzinie, odprawa biletowo-bagażowa i wylot do Azji z przesiadką na jednym z lotnisk tranzytowych.

Dzień 2: BANGKOK

Po przylocie do stolicy Tajlandii, odwiedzimy kultową Khao San Road – popularne miejsce spotkań podróżników świata, zakwaterowujemy się w nastrojowej, pełnej egzotycznych klimatów dzielnicy „Miasta Aniołów” i zaplanujemy czas na aklimatyzację. Wieczorem poznamy niepowtarzalne miejscowe klimaty i wstąpimy do globtroterskiej knajpki.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Ayutthaya (**) i Bang Pa In (**) – wizyta w historycznej stolicy Syjamu i spacer po okazałej rezydencji królewskiej (koszt: 30 USD/os)
Uwaga: możliwość realizacji powyższej wycieczki jest uzależniona od godziny przylotu do Bangkoku.
[+] Baiyoke Tower (**) – panorama Bangkoku i punkty widokowe na jednym z najwyższych wieżowców w Azji Południowo-Wschodniej (koszt: 25 USD/os); możliwość zarezerwowania wyśmienitych potraw w formie orientalnego bufetu (dopłata: 15 USD/os)

Dzień 3: BANGKOK – KANCHANABURI

Po wczesnym śniadaniu udamy się w podróż „Koleją Śmierci”, zatrzymując się przy filmowym Moście na Rzece Kwai. W miejscowości Wang Po odnajdziemy trakt, który zawiedzie nas do Wąwozu Ognia Piekielnego. Nocleg w nastrojowym miejscu.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Sanghlaburi (**) - egzotyczna podróż malowniczą trasą Khao Laem do „Tajskich Fiordów” oraz niewiarygodnych klimatów birmańskich, reliktowego mostu tekowego i złotych posągów Buddy (koszt: 30 USD/os).

Dzień 4: KANCHANABURI – ERAWAN – BANGKOK – wyjazd na północ

W poszukiwaniu egzotycznych klimatów wybierzemy się w tym dniu do Wodospadów Erawan. Tam znajdziemy czas na kąpiel naturalny … peeling Garra Rufa. Poszukamy tajemniczych jaskiń. W godzinach wieczornych nocnym pociągiem sypialnym pojedziemy do miasta zwanego tajską „Różą Północy”.

Dzień 5: CHIANG MAI

Z tajemniczego kompleksu złotych świątyń buddyjskich na wzgórzu Doi Suthep nadarzy się sposobność podziwiania malowniczej panoramy miasta Chiang Mai i jego okolicy. Miejsce to doskonale nadaje się do medytacji.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Królestwo Tygrysa (***) – spotkanie z sympatycznymi drapieżnikami (koszt: 40 USD/os).
[+] Trekking do plemion górskich (***) – wędrówka przez deszczowy las, postój przy tropikalnych wodospadach, rafting, etniczna wioska (koszt: 50 USD/os, 2 dni).

Dzień 6: CHIANG MAI – WYBRZEŻE MORZA ANDAMAŃSKIEGO

Pospacerujemy po starówce „Nowego Miasta” szlakiem najsłynniejszych świątyń, m.in.: Wat Chedi Luang, Wat Phra Sing oraz Wat Loke Molee. Wieczorem odwiedzimy pełen skarbów nocny targ, a następnie przeniesiemy się nad Morze Andamańskie w okolice złocistych plaż znanego nadmorskiego kurortu.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Orientalny Kurs Gotowania (***) – sztuka przygotowywania wybranych, tradycyjnych potraw tajskich, połączona z ich konsumpcją (koszt: 45 USD/os)

Dzień 7: WYBRZEŻE MORZA ANDAMAŃSKIEGO

Na południu Tajlandii czeka na nas baśniowa sceneria osobliwych formacji skalnych opadających niemal pionowo do morza lub wynurzających się z niego. Tam planujemy rejs do ukrytej zatoki oraz wędrówkę ścieżką, która przez tropikalny las zawiedzie nas na do romantycznej plaży nad Zatoką Księżniczki, gdzie warto zaplanować wypoczynek.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Tajskie wyspy (***) – rejs szybką łodzią motorową (koszt: 65 USD/os)
[+] Masaże (***) – tajskie i inne (orientacyjny koszt: 10 USD/os, 1h)

Dzień 8: WYBRZEŻE MORZA ANDAMAŃSKIEGO – wyjazd do Bangkoku

Wypoczynek nad morzem w pięknej zatoce na plaży pod wiszącymi skałkami. W tym dniu pożegnamy się z tropikalnymi klimatami Tajlandii Południowej i wyruszymy do Bangkoku.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Wycieczka śladami Jamesa Bonda (***) na wyspy Koh Ping Kan, Koh Panak i Koh Hong, rejs kajakami po grotach i lesie namorzynowym, wizyta w pływającej wiosce muzułmańskiej – Koh Panyee, (koszt: 60 USD/os),
plus możliwość przygody - safari na słoniach (orientacyjna dopłata: 35 USD/os, 1h)

Dzień 9: BANGKOK – WYLOT DO EUROPY

Wczesnym rankiem popłyniemy na legendarny targ wodny Damnoen Saduak. Pod koniec naszej wyprawy poznamy najciekawsze atrakcje „Miasta Aniołów”. Dawnym Menamem popłyniemy do okazałych świątyń: Wat Arun ("Świątynia Brzasku") i Wat Pho (Leżący Budda). Wstąpimy do kompleksu świątynnego Wat Phra Kaew i innych wybranych części Pałacu Królewskiego. Po zwiedzaniu udamy się na lotnisko i w dalszą drogę powrotną do Europy.

DODATKOWE ATRAKCJE :
[+] Wycieczka do dzielnicy Chinatown (**) uznawanej za największą w świecie. Labiryntem orientalnych uliczek dotrzemy do bezcennego posągu Złotego Buddy (**) w świątyni Wat Traimit (koszt: 15 USD/os)

Dzień 10: LĄDOWANIE W WARSZAWIEDragon Adventures zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji elementów programu. W zależności od zarezerwowanych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia wyprawy może  ulec modyfikacjom. 

Ceny i proponowane terminy
Kod wyprawy Ilość dni Termin Cena Dopłata do jedynki
DA-323/06 10 dni 08.12.2017 - 17.12.2017 660 USD 120 USD
Orientacyjna cena wyjazdu w PLN po aktualnym kursie NBP: 2 649,50 PLNGRUPA:  9-14 uczestników + pilot


ZAWARTE W CENIE
- noclegi w nastrojowych pensjonatach lub hostelach o podwyższonym standardzie (pokoje 2-osobowe)
- przelot z Chiang Mai do tajskiego kurortu położonego nad Morzem Andamańskim,
- przejazdy: transfery z/na lotnisko, podróżowanie wynajętymi i kursowymi środkami transportu
- podróże nocnymi pociągami sypialnymi
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka polskiego licencjonowanego pilota podczas realizacji programu,
- ubezpieczenie podróżne: AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. od kosztów leczenia do wysokości 30 000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków do wysokości 4 000 EUR, bagaż do wysokości 400 EUR


NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski (z podatkami i opłatami lotniskowymi)
- dopłata do miejsca w wagonie sypialnym pierwszej klasy (koszt: 100 USD / os / 4 przejazdy)
- posiłki i napoje do posiłków (orientacyjny koszt: 140 USD / os)
- opłaty wstępu do zwiedzanych atrakcji (55 USD / os)
- napiwki dla miejscowej obsługi (25 USD /os)
- atrakcje dodatkowe
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej


PROPOZYCJE ROZSZERZENIA PROGRAMU (dodatkowe dni) :
[***] KAMBODŻA – zwiedzanie kompleksu świątyń khmerskich z Angkor Wat na czele. Niedawno odkryta w kambodżańskiej dżungli dawna stolica Państwa Khmerów prawdopodobnie jest aktualnie jednym z najwspanialszych archeologicznych miejsc na świecie. Ten największy kompleks starożytnych świątyń (zajmuje powierzchnię aż 400 m2!), wpisano na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.     Największą atrakcją tego miejsca jest piękna świątynia Angkor Wat – pięć wież, które przypominają kamienne pąki lotosu. Budowla wzniesiona została ku czci hinduskiego boga Winszu. Khmerzy byli początkowo wyznawcami hinduizmu, nawiązuje do tego pierwotny kształt świątyń. Jednak przyjęty później buddyzm miał wpływ na architekturę i zmienił nieco wygląd budowli.    Jest na tyle symboliczna, że widnieje także na fladze Kambodży. Nieopodal magicznych świątyń w zadziwiająco szybkim tempie rozwinęła się infrastruktura turystyczna, wybudowano liczne hotele, okazałe rezydencje, klimatyczne knajpki, centra rozrywki i miejsce to nazwano „Las Vegas Azji” (plus 3 dni/ 2 noclegi ~ koszt:  295 USD/os).

[***] SINGAPUR – zadziwiające „Miasto Lwa”, pełne egzotycznych akcentów i oferujące „prawdziwe tchnienie Orientu” jest niewątpliwie jedną z najwspanialszych metropolii świata, z imponującą ilością „drapaczy chmur” doskonale rozwiniętym systemem arterii komunikacyjnych, wyśmienitą kuchnią oraz lśniące nieskazitelną czystością w samym sercu tropików. Po wylądowaniu wyruszymy na poznanie orientalnych klimatów dzielnicy hinduskiej i muzułmańskiej. Zobaczymy Meczet Sułtański, Ulicę Arabską, kościół MB z Lourdes, Małe Indie, Bugis, dzielnicę chińską Chinatown. Po południu czas spędzimy na Wyspie Sentosa, pełnej niespodzianek i zaskakujących rozrywek. Dostaniemy się na nią kolejką linową. Zwiedzimy imponujące Oceanarium, zrelaksujemy się jakiś czas na romantycznej plaży. Zbudowano tu nastrojowe indonezyjskie pagody w balijskim stylu. Późnym wieczorem zakotwiczymy w miejscu chętnie odwiedzanym przez globtroterów. Drugiego dnia pojedziemy taksówkami do dzielnicy CBQ i spektakularnej Marina Bay Sand. W zależności od stosownej pory dnia odwiedzimy Egzotyczny Ogród z fascynującą kolekcją orchidei i różnorodnych roślin tropikalnych. Z tarasu widokowego w kształcie ogromnej łodzi na szczycie jednego z najbardziej znanych w świecie drapaczy chmur, popijając tradycyjny drink Singapore Sling przy nastrojowym basenie będziemy podziwiać zachwycający zachód słońca nad „kosmiczną metropolią”. Poznamy nocne życie klimatycznych tawern w dzielnicy Riverside Boat Quay i zatrzymamy się na sesję zdjęciową przy Merlion – fontannie singapurskiego lwa, będącą wizytówką i symbolem miasta. Nadarzy się również sposobność popłynięcia na niedługi rejs po rzece i zatoce w scenerii nowoczesnych, wysokich wieżowców (plus 2 dni / 1 nocleg ~ koszt:  395 USD/os).


UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 2 600 PLN / 1 osoba (jest to wartość aktualna, czyli w czasie opracowania oferty – później może ona ulec zmianie)

Przykładowe połączenia lotnicze:

WAW (13:25) ~~ DXB (22:05) \ Emirates – EK180
DXB (03:05)  ~~ BKK (12:05) \ Emirates – EK384

BKK (02:00)  ~~ DXB (05:50) \ Emirates – EK371
DXB (08:05)  ~~ WAW (11:20) \ Emirates – EK179


INFORMACJE DODATKOWE
Wiza: NIE.
Obowiązkowe szczepienia: NIE.
Różnica czasu w odniesieniu do Polski: latem plus 5 godzin, zimą plus 6 godzin
Warunki pogodowe: marzec to jest koniec pory suchej, dobrej do zwiedzania i wypoczynku
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 120 USD/os


WARUNKI PŁATNOŚCI
Opłata rezerwacyjna (płatna przy pisemnej deklaracji udziału w wyprawie):  100 USD/os
Zaliczka (płatna po potwierdzeniu realizacji imprezy):   230 USD/os
Pozostała należność płatna na miejscu pierwszego dnia po przylocie do punktu docelowego.
Przyjmujemy wpłaty na konto walutowe lub równowartość w PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty


UWAGI
Oferta cenowa ważna do 20 styczeń 2017.
Zakładany w kalkulacjach koszt przelotów to 2600 PLN/os . Podane przeloty są przykładowe, można skorzystać z innych połączeń.

30.12.2016 - Filip Wasiak

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni

Nie będą to banalne wakacje spędzone przy hotelowym basenie z drinkiem w ręku. Proponujemy ekscytującą i pełną wrażeń wyprawę do Tajlandii - kraju, w którym spotkamy gościnnych mieszkańców, bujną tropikalną roślinność i niezwykłe krajobrazy.

W trakcie wyjazdu do Tajlandii przede wszystkim chcemy przeżyć niezapomniane chwile na łonie egzotycznej i fascynującej przyrody. To jednak wyprawa szczególna - nie przeoczymy żadnej okazji, żeby podziwiać niezwykłe dzieła człowieka.
Odwiedzimy Bangkok, jego turystyczne ulice pełne straganów, barów i restauracji, złote stupy, świątynie buddyjskie i dzielnicę chińską. Przyjrzymy się życiu mieszkańców i ich zwyczajom. Poznamy niezwykłe potrawy miejscowej, bardzo pikantnej, kuchni. Kulinarna wyprawa do Tajlandii jest bowiem wyjątkowym przeżyciem.
Otoczeni egzotyczną przyrodą powędrujemy szlakiem wodospadów w Parku Narodowym Trzygłowego Słonia; będziemy mieli sposobność podróżować przez bajeczną krainę „Tajskich Fiordów” i odwiedzimy "Królestwo Tygrysa", gdzie bez obaw można głaskać te wspaniałe koty. Czy to nie wystarczy by zrozumieć, że wczasy all inclusive w Tajlandii to nie wszystko? Na wyprawie przygodowej czeka nas jeszcze więcej wrażeń.

Przy moście na rzece Kwai i w Wąwozie Ognia Piekielnego dotkniemy historii najnowszej, lecz nie zatrzymamy się tu na dłużej, gdyż czeka na nas plaża i słońce teraźniejszości. Tak, i na to będziemy mieć czas – pływanie i leniuchowanie u podnóża nadmorskich skał.
Miłośnicy fotografowania będą mieli niezliczone okazje do robienia niezwykłych zdjęć w równie niezwykłych miejscach.
No i oczywiście – zakupy:-) Nie można przecież z egzotycznej wyprawy nie przywieźć wspaniałych pamiątek i upominków.

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.