CHINY POŁUDNIOWE

Etniczne Ścieżki

1 690 EUR 21 dni

Wyruszymy na spotkanie z sekretami wielkich chińskich religii oraz poszkiwania recepty na ... Długowieczność. Wtopimy się w życie codzienne, rytuały i tradycje mieszkańców kilu regionów Państwa Środka ...

[ DA-304 ]
CHINY POŁUDNIOWE - Etniczne Ścieżki
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. GUILIN
3. GUILIN – YANGSHUO
4. YANGSHUO
5. YANGSHUO – DAXU – LONGSHENG
6. LONGSHENG – GUILIN
7. GUILIN – CHENGDU – JIUZHAIGOU
8. JIUZHAIGOU
9. JIUZHAIGOU – HUANGLONG – CHENGDU
10. CHENGDU – LESHAN - EMEISHAN
11-12. EMEISHAN
13. EMEISHAN. Nocna podróż na południe.
14. KUNMING. Nocna podróż do Dali.
15. DALI – LIJIANG
16. LIJIANG
17. LIJIANG – GÓRY YULONG
18. GÓRY YULONG – ZHONGDIAN
19. ZHONGDIAN. Nocna podróż do Kunmingu.
20. KUNMING. Wylot z Chin.
21. ZAKOŃCZENIE WYPRAWY

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Chin.

Dzień 2: GUILIN

Po przybyciu do Guilin zwiedzimy Jaskinię Trzcinowego Fletu i będziemy podziwiać fascynującą panoramę miasta ze Wzgórza Ujarzmiającego Fale. Wdrapiemy się też na Trąbę Słonia, a nastrojowy wieczór spędzimy nad jeziorami Fir i Banyan.

Dzień 3: GUILIN – YANGSHUO

Popłyniemy w niezapomniany rejs po rzece Li, która meandruje pomiędzy licznymi ostańcami krasowymi. Każdy z nich ma swoją, często bardzo poetycką, nazwę i wyrasta na wysokość ponad 200 metrów z płaskiego terenu zajmowanego przez malownicze pola ryżowe. Wczesnym popołudniem zawitamy do miejscowości Yangshuo nazywanej „Mekką Podróżników”. Zasmakujemy ujmującego klimatu Uliczki Zachodniej z licznymi kawiarenkami, pubami i sklepikami usytuowanymi pośród wzgórz. Będziemy mieli sposobność oderwania się od rzeczywistości, jak również będziemy mogli skusić się na jedną z rewelacyjnych wycieczek do położonych w baśniowej scenerii wiosek. W tym wyjątkowym miejscu spędzimy dwie noce.

Dzień 4: YANGSHUO

Ten dzień spędzimy w niepowtarzalnej atmosferze niewielkiego, turystycznego, miasteczka Yangshuo położonego pośród przepięknych krasowych wzgórz o nieprawdopodobnych kształtach, pełnego przytulnych knajpek, małych sklepików i pięknych krajobrazów. Dla chętnych wizyta w wiosce Yangdi i krótki rejs promem Ban Bian Du.

Dzień 5: YANGSHUO – DAXU – LONGSHENG

Znowu ruszamy w drogę! Przenosimy się do krainy Longsheng - Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka. Powstały one jakieś 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. W zależności od pory roku, a nawet pory dnia, przybierają rozmaite barwy – w lecie są zielone, jesienią złote, zimą srebrzyste od szronu, a wiosną połyskują błękitem wody, w której odbijają się promienie słońca. Bez względu na porę – widok jest zachwycający. Po drodze odwiedzimy historyczną osadę Daxu. Na trasie naszej wędrówki, wśród malowniczych wzgórz poprzecinanych tarasami pól ryżowych, spotkamy przedstawicieli mniejszości etnicznych. Noc spędzimy w jednej z wiosek plemion górskich.

Dzień 6: LONGSHENG – GUILIN

Dziś zatrzymamy się na wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy podziwiać panoramę Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka, odwiedzimy górskie wioski, a następnie powrócimy do Guilin.

Dzień 7: GUILIN – CHENGDU – JIUZHAIGOU

Kontynuując naszą podróż przeniesiemy się do stolicy chińskiej prowincji Syczuan, znanej z ciekawych tradycji i pięknych egzotycznych enklaw przyrody. Po wylądowaniu powitamy orientalne klimaty w Chengdu – chińskim mieście z tradycjami. Po odpoczynku i krótkim zwiedzaniu wyruszymy w podróż malowniczą trasą do górskiej miejscowości o autentycznym tchnieniu tybetańskim. Dwa kolejne dni spędzimy na terenie fascynujących parków narodowych.

Dzień 8: JIUZHAIGOU

O świcie wyruszymy na sesję zdjęciową przy wodospadzie Shuzheng i nad Jezioro Nosorożca i Tygrysa. Ścieżką przez las dotrzemy do uroczych jeziorek: Pandy, Bambusowej Strzały, Pięciu Kwiatów, Pawiej Rzeki i Perłowej Ławicy, ukrytych w malowniczych kanionach Parku Narodowego Jiuzhaugou. Nocleg w wiosce tybetańskiej.

Dzień 9: JIUZHAIGOU – HUANGLONG – CHENGDU

Podążając krajobrazową trasą górskich kanionów i jezior przybędziemy do labiryntu ścieżek i kładek wiodących przez pierwotny las deszczowy. Następnie wybierzemy się na wędrówkę do świątyni i groty Żółtego Smoka, przez krainę migocących w słońcu wodospadów, jezior i strumyków. Czeka nas również dreszczyk emocji – podniebna podróż nad terenem rezerwatu. Pełni niezapomnianych wrażeń, jakich dostarczy nam dzika przyroda, późnym wieczorem powrócimy do Chengdu na nocleg.

Dzień 10: CHENGDU – LESHAN - EMEISHAN

Dziś pojedziemy do miasteczka Emei i dalej, do świętych gór buddyzmu. Po drodze zatrzymamy się w Leshan – miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wykuta w skałach ścieżka powiedzie nas do największego na świecie posągu Buddy. Po przybyciu do podnóży Emeishan, pójdziemy do wodospadów ukrytych w bujnej tropikalnej roślinności oraz do jednej ze świątyń buddyjskich, mijając po drodze unikatowy, zabytkowy mostek.

Dzień 11-12: EMEISHAN

Egzotyczna sceneria Świętych Gór Emeishan pozwoli nam przenieść się na jakiś czas do „innego świata”. Czas spędzimy wędrując do wyłaniających się z gajów bambusowych buddyjskich świątyń, przepełnionych wonią kadzidełek i nastrojem medytacji. Znajdziemy czas na odprężenie i refleksje.

Dzień 13: EMEISHAN. Nocna podróż na południe.

Po spektakularnym i niepowtarzalnym wschodzie słońca, który będziemy podziwiać ze wznoszącego się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Złotego Szczytu, przemierzymy kręte i strome górskie ścieżki i wstąpimy do zabytkowej turystycznej osady u stóp gór zaglądając do kawiarenki i sklepików pełnych atrakcyjnych pamiątek. Po południu zapakujemy się do nocnego pociągu sypialnego, którym będziemy kontynuować naszą podróż na południe Chin.

Dzień 14: KUNMING. Nocna podróż do Dali.

Po przyjeździe do „Miasta Wiecznej Wiosny” - Kunming zwiedzimy dwie świątynie: Złotą i Bambusową. Wybierzemy się również do rezerwatu fascynujących formacji skalnych w Shilin. Odwiedzimy wioskę mniejszości etnicznej i zrobimy mnóstwo świetnych zdjęć przy Dadieshui, jednym z najbardziej okazałych wodospadów w Chinach. Wysoki na 90 metrów i szeroki na ponad 30, wywiera ogromne wrażenie. Wieczorem ruszamy nocnym pociągiem sypialnym do Dali.

Dzień 15: DALI – LIJIANG

Spacerując po malowniczo położonym nad jeziorem Erhai i otoczonym górami mieście Dali, jednym z ulubionych miejsc spotkań globtroterów, poznamy Huguo Lu, doskonale zachowaną i bardzo ciekawą starówkę. Zobaczymy wysokie i smukłe Trzy Pagody, uznawane za jedną z wizytówek kraju, jak również niezwykłe Źródło Motyli, nad którym kiedyś wirowały w podniebnym tańcu dziesiątki tysięcy tych barwnych owadów. Przyjedziemy do Lijiang – uznawanego za najpiękniejsze miasto w Chinach, przesiąkniętego atmosferą dawnych czasów. Zostaniemy tutaj dwa dni, nocując w samym sercu historycznego Dayan Town.

Dzień 16: LIJIANG

Dziś dzień wywczasów – odpoczywamy i relaksujemy się w miasteczku Lijiang i jego okolicach!  Pospacerujemy brukowanymi uliczkami Starego Miasta wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy okazałą rezydencję lokalnego władcy Mufu i wstąpimy do Parku Nefrytowego Źródła. Przyglądniemy się z bliska kulturze ludu Naxi.

Dzień 17: LIJIANG – GÓRY YULONG

Wyjedziemy w masyw Yulong [Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka] i rozpoczniemy przygodę w Wąwozie Skaczącego Tygrysa. Niezwykle mocnych wrażeń dostarczy nam wędrówka ścieżką biegnącą po dnie wąwozu w pobliżu koryta rzeki Jangcy, która w tym miejscu przetacza ogromne masy wody. Jest to zjawisko niezwykle spektakularne i jednocześnie groźne. Trudno powstrzymać gęsią skórkę obserwując potęgę żywiołu. Zgodnie z legendą w gardzieli wąwozu uciekający przed myśliwymi tygrys jednym susem przesadził wielką rzekę. Po dniu pełnym wrażeń dotrzemy do oryginalnego schroniska górskiego, prowadzonego przez przyjaznych tubylców.

Dzień 18: GÓRY YULONG – ZHONGDIAN

Z bazy turystycznej przy Wąwozie Skaczącego Tygrysa wyruszymy do zamieszkiwanego głównie przez Tybetańczyków miasta Zhongdian. Wieczorem czeka nas naprawdę niesamowity spacer po zabytkowym centrum miasta: wąskie uliczki, przejścia między starymi drewnianymi domami, place i dziedzińce o niepowtarzalnej atmosferze, a oprócz tego – radosny nastrój życzliwych mieszkańców, który z pewnością nam się udzieli.

Dzień 19: ZHONGDIAN. Nocna podróż do Kunmingu.

Dziś wyruszymy na wycieczkę tropami kultury tybetańskiej. Zwiedzimy klasztor buddyzmu tybetańskiego Songzanlin, będący repliką słynnego Pałacu Potala w Lhasie. Potem sesja zdjęciowa nad malowniczym jeziorem wysokogórskim Bitahai na poziomie ponad 3000 m n.p.m. i piękne rezerwaty z unikatową fauną i florą: Shuoduhai i Napahai. Wieczorem nocnym autokarem sypialnym wyruszymy do Kunming.

Dzień 20: KUNMING. Wylot z Chin.

Po powrocie do stolicy prowincji Yunan wygospodarujemy czas na odpoczynek i ostatnie zakupy przed wylotem. Pełni wrażeń i wspomnień po przeżyciach minionych dni udamy się na lotnisko rozpoczynając podróż powrotną. Chiny uśmiechają się do nas na pożegnanie…

Dzień 21: ZAKOŃCZENIE WYPRAWYDragon Adventures zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji elementów programu. W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom.

Ceny i proponowane terminy
Kod wyprawy Ilość dni Termin Cena Dopłata do jedynki
DA-304/02 21 dni 19.10.2017 - 08.11.2017 1 690 EUR 270 EUR
Orientacyjna cena wyjazdu w PLN po aktualnym kursie NBP: 7 522,87 PLNGRUPA: minimum 9 uczestników +  pilot


ZAWARTE W CENIE
- noclegi zgodnie z programem, w nastrojowych rezydencjach, hostelach turystycznych oraz etnicznych wioskach
- przelot lokalny w Chinach (z Guilin do Chengdu)
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu, w tym podróże nocnymi pociągami (miejsca w komfortowych wagonach sypialnych) oraz nocnym autokarem sypialnym
- zwiedzanie zgodnie z programem i związane z tym koszty organizacyjne
- opieka licencjonowanego polskiego pilota podczas realizacji programu w Chinach
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot do/z Chin
- posiłki (orientacyjny koszt HB: 270 EUR/os)
- wstępy do zwiedzanych miejsc w programie podstawowym (orientacyjny koszt: 330 EUR/os)
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- atrakcje dodatkowe dostosowane do indywidualnych upodobań uczestników
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 35 EUR/os)
- wiza chińska wraz z obsługą wizowania (w Polsce szacunkowy koszt wizowania wynosi: 125 EUR/os)
- wydatki natury osobiste
- inne świadczenia niewymienione powyżej


INFORMACJE O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa - Guilin i Kunming - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 500 PLN/ os
UWAGA:   Podane koszty są aktualne w momencie przedstawiania oferty i mogą ulec zmianie.


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: TAK
obowiązkowe szczepienia: NIE


WARUNKI PŁATNOŚCI
Opłata rezerwacyjna:   200 EUR/os – płatna przy wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej
Zaliczka:                    800 EUR/os – płatna po potwierdzeniu imprezy do realizacji
Pozostała należność płatna na miejscu pierwszego dnia po przylocie do Guilin
Wpłat można dokonywać przelewem bankowym w walucie obcej bezpośrednio na konto walutowe lub na konto złotówkowe PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty.

DLA MIŁOŚNIKÓW WRAŻEŃ NIEWIARYGODNYCH

ŚWIĘTE GÓRY ALLELUJA

znane m.in. z filmu "Avatar"

Istnieje możliwość dodania tej wspaniałej atrakcji,
aczkolwiek będzie się to wiązało z koniecznością wydłużenia czasu podróży

~~~  ~~~  ~~~  ~~~  ~~~  ~~~

tropami miejsc niezwykłych

PODRÓŻNIKOM PREFERUJĄCYM BARDZIEJ AKTYWNĄ FORMĘ SPĘDZANIA CZASU
PASJONATOM ODKRYWANIA FASCYNUJACYCH KLIMATÓW
POLECAMY RÓWNIEŻ:

[+] Udział w wieczornym widowisku światło i dźwięk (koszt: 35 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Rafting górską rzeką (koszt: 40 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Wycieczka rikszami po malowniczych polach ryżowych do położonych w górach wiosek (koszt: 20 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Wyprawa do Groty Korony, baśniowej krainy stalagmitów z osiągającym głębokość 10 metrów podziemnym strumieniem. Ze względu na swą wyjątkową urodę, grota odwiedzana jest już od wielu setek lat, jednak dopiero ostatnio, dzięki sztucznemu oświetleniu, może zaprezentować cały bogaty przepych swojego wnętrza (koszt: 20 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Rejs po Jeziorze Erhai do wiosek Bai (koszt: 25 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Yila Prairie- przejażdżka konna w rezerwacie Napahai nad jeziorem wysokogórskim (koszt: 15 EUR/os)
- - - - - - - - - - - - -
[+] Jiuxiang – wycieczka do baśniowej krainy jaskiń, wąwozów i podziemnych wodospadów (koszt: 65 EUR/os)

Uwaga: Możliwość uwzględnienia dodatkowych atrakcji w programie jest uzależniona od sprzyjających okoliczności czasowych podczas realizacji programu podstawowego.

 

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni

Wyruszymy na spotkanie z sekretami wielkich chińskich religii oraz poszkiwania recepty na ... Długowieczność. Wtopimy się w życie codzienne, rytuały i tradycje mieszkańców kilu regionów Państwa Środka ...

Zejdziemy z utartych szlaków, poznamy bajkowy podziemny świat, będziemy się napawać niewiarygodną egzotyczną scenerią.

Gdziekolwiek się znajdziemy, będziemy rozkoszować się bliskością i pięknem dziewiczej przyrody.

Urozmaicony program, łączący intensywne zwiedzanie z odpoczynkiem w pięknych miejscach sprawi, że będzie to wyprawa niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju.

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.