Wyprawa na KUBĘ

Smak Rumu i Cygara

0 16 dni

Zapraszamy do samego serca Karaibów! Uprowadzimy Cię w sam środek kubańskiej zawieruchy! Wyprawa na Kubę czeka na Ciebie!
Będziemy podróżować po najciekawszych miejscach wyspy, ale damy się też skusić na wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż świata!                                                                                                                             Oddamy się słodkiemu lenistwu na mięciutkim piasku, gdzie szafirowe fale Morza Karaibskiego będą lizać nam stopy. A dookoła rajska scenografia, którą Bóg ustawił, gdy miał dobry humor i wyjątkową wenę twórczą.

[ DA-202 ]
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
kliknij, aby powiększyć
1. WARSZAWA – HAWANA
2. HAWANA – SOROA – VIÑALES
3. VIÑALES – PINAR DEL RIO – HAWANA
4. HAWANA
5. HAWANA – JEZIORO SKARBÓW – ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS
6. CIENFUEGOS – TRINIDAD
7. TRINIDAD i okolice
8. TRINIDAD – SANCTI SPIRITUS – MORON/REMEDIOS
9. MORON/REMEDIOS – CAMAGÜEY – HOLGUIN – GIBARA
10. GIBARA – CAYO BARIAY – GUARDALAVACA – BARACOA
11. BARACOA – SANTIAGO DE CUBA
12. SANTIAGO DE CUBA – MORON/REMEDIOS
13. MORON/REMEDIOS
14. MORON/REMEDIOS – SANTA CLARA – SAN MIGUEL DE LOS BANOS – MATANZAS
15. MATANZAS – COJÍMAR – HAWANA – Wylot do Polski
16. LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WARSZAWA – HAWANA

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa lotnicza i przelot na Kubę. Po wylądowaniu w Hawanie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2: HAWANA – SOROA – VIÑALES

Ze stolicy wyruszymy w kierunku legendarnej krainy kubańskich cygar. Po drodze zatrzymamy się w Soroa, gdzie znajduję się niezwykły ogród botaniczny, pełny tropikalnej roślinności. Na szczególną uwagę zasługuję tutaj największa na Kubie kolekcja orchidei. Po południu wybierzemy się na rejs po Jaskini Indian [Cueva del Indio] lub na zdobywanie innych baśniowych grot Gran Caverna de Santo Tomas, a następnie poznamy uroki Doliny Viñales i klimatycznego miasteczka o tej samej nazwie. Odwiedzimy również prawdziwy karaibski raj, czyli piękne, piaszczyste plaże oraz intensywnej zieleni palmy na półwyspie Cayo Jutias.
Posiłki: śniadanie

Dzień 3: VIÑALES – PINAR DEL RIO – HAWANA

Dolina Viñales słynie z najlepszego tytoniu na Kubie, który podobno zawdzięcza swój niezwykły aromat równie niezwykłej i żyznej czerwonej glebie. Uprawa odbywa się wyłącznie metodami tradycyjnymi z użyciem zwierząt pociągowych (woły) i prostych narzędzi rolniczych, co również ma wpływać na jakość produktu końcowego – słynnych na całym świecie kubańskich cygar. Aby poznać bliżej tradycję produkcji renomowanych cygar odwiedzimy jedną z fabryk lub plantacji tytoniu w Pinar del Rio. Czeka nas również degustacja tradycyjnego likieru Guayabita. Po powrocie do Hawany nadarzy się sposobność zamówienia lekcji salsy. Gdzież lepiej uczyć się tego pikantnego tańca, jak nie w miejscu jego pochodzenia? Któż lepiej nauczy nas tańczyć niż sami Kubańczycy, którzy gorące rytmy salsy wyssali z mlekiem matki? Jak lepiej przyswoić zasady tańca niż z prywatnym partnerem, który osobiście będzie eliminować wszystkie pojawiające się błędy? Nasi kubańscy instruktorzy potrafią wciągnąć w taneczny wir nawet tych, którzy na co dzień stronią od tańca.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Park Narodowy Guanahacabibes – wycieczka malowniczą trasą wiodącą przez kanion Sumidero oraz wielowiekową osadę Guane, pełną okazałych kamiennych rezydencji do miejsc, w których będziemy mogli podziwiać prawdziwie tropikalną i egzotyczną przyrodę (koszt 25 EUR/os)
[+]  lekcja salsy – ekspresowy kurs taneczny (koszt 15 EUR/os)

Dzień 4: HAWANA

Dziś wyruszymy na odkrywanie uroków Hawany. W trakcie spaceru po Starej Hawanie poznamy oryginalną atmosferę i codzienne życie Kubańczyków, które toczy się na Plaza Vieja, Calle Oficios i Plaza de Armas. Zobaczymy m.in. Kapitol, barokową katedrę na Plaza de la Catedral czy też Plac i Bazylikę Św. Franciszka. Pobłądzimy wśród niezliczonych malowniczych uliczek starego miasta. To właśnie tutaj poczujemy prawdziwy klimat Hawany. Przejdziemy się także słynnym nadmorskim bulwarem Malecon, gdzie uliczni grajkowie umilą nam spędzony tutaj czas. Zapraszamy również do klimatycznej palarni cygar w kolonialnej rezydencji w Starej Hawanie, gdzie będziemy mieć możliwość degustacji najlepszych cygar na świecie, kawy oraz rumu. Hawana to nie tylko wspaniałe zabytki, ale także ludzie, głównie ciemnoskórzy, ale i oliwkowi, smagłolicy i zupełnie biali. Potomkowie najeźdźców, tubylców i czarnoskórych niewolników. Ludzie, którzy pomimo niedostatków i wciąż nękającej Kubę biedy potrafią cieszyć się życiem, tańczyć, śpiewać i muzykować. Kubańskie rytmy będą towarzyszyć nam podczas wędrówek po mieście i posiłków w miejscowych knajpkach. Mieszkańcy Hawany są pogodni, otwarci i towarzyscy. Łatwo nawiązać z nimi kontakty i wspólnie cieszyć się tym, co Kuba ma najlepsze – wspaniałym słońcem i romantycznymi ciepłymi nocami, gdy długie cienie palm odbijają swoje palce na ścianach domów, a z zaułków dochodzą odgłosy dobrej zabawy. Tego wieczoru zachęcamy do oglądnięcia słynnej rewii w Klubie Tropicana.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Rewia kubańska – wizyta w Klubie Tropicana (koszt 85 EUR/os)

Dzień 5: HAWANA – JEZIORO SKARBÓW – ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS

Wyruszając ze stolicy skierujemy się do Cienfuegos - miasta o prawdziwym tchnieniu karaibskim, zwanego „Perłą Południa”. Gdy miniemy tropikalny rezerwat na Półwyspie Zapata zatrzymamy się nad Zatoką Świń, by postawić stopy na słynnej Playa Giron związanej z historią niefortunnej inwazji USA na Kubę w 1961 r.  Pod koniec dnia udzieli nam się niepowtarzalna atmosfera jednego z najbardziej klimatycznych miast na Kubie. Odwiedzimy prestiżowy Klub Cienfuegos i wstąpimy na tradycyjnego drinka do reprezentacyjnego Pałacu.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Rejs po Jeziorze Skarbów w Parku Narodowym Cienaga de Zapata w poszukiwaniu krokodyli (koszt 25 EUR/os)

Dzień 6: CIENFUEGOS – TRINIDAD

W trakcie spaceru po figurującym na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, zabytkowym centrum Cienfuegos, zobaczymy m.in. Katedrę Niepokalanego Poczęcia, Park Jose Marti, Ratusz Miejski, Teatr Tomasza Terriego oraz Łuk Triumfalny. Zwiedzimy fort Castillo de Nuestra Señora de los Angeles de Jagua, a później poszukamy nastrojowej rezydencji w nadmorskiej miejscowości na południowym wybrzeżu wyspy.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Park Natury Topes de Collantes – wycieczka malowniczą trasą do grot i wodospadów, połączona z możliwością kąpieli w niewielkich akwenach z krystaliczną wodą (koszt 20 EUR/os)

Dzień 7: TRINIDAD i okolice

W poszukiwaniu śladów historii osadnictwa odwiedzimy dawne plantacje trzciny cukrowej, na których pracowali kiedyś niewolnicy. Odwiedzimy Dolinę Cukrowni [Valle de los Ingenios]. Naszym kolejnym celem będzie Trinidad – jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast na Kubie. Jego przepiękne zabytkowe centrum również zostało wpisane na listę UNESCO. Na naszej trasie zwiedzania znajdą się takie miejsca jak: okazała barokowa katedra, stylowe kamienice, pomalowane na ciepłe barwy i dawny klasztor św. Franciszka z charakterystyczną dzwonnicą, mieszczący obecnie Narodowe Muzeum Walki z Bandytami. Szczególną dekorację budynków mieszkalnych stanowią klatki z kanarkami zawieszane przy bramach kamienic. Mieszkańcy, jak wszędzie na Kubie skłonni do zabawy i przebywania na świeżym powietrzu, gromadzą się zazwyczaj na głównym placu w mieście.
Posiłki: śniadania

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Wyspa Iguan [Cayo Las Iguanas] – zachęcamy do udziału w rejsie na rajską wyspę porośniętą palmami i pokrytą białymi, piaszczystymi plażami, na której żyją sympatyczne stworzenia (40 EUR/os)

Dzień 8: TRINIDAD – SANCTI SPIRITUS – MORON/REMEDIOS

Wcześnie rano wyruszymy w dalszą drogę. Zwiedzimy Sancti Spiritus – czarujące miasto z epoki kolonialnej, założone w XVI w przez Hiszpanów w samym sercu wyspy nad rzeką Yayabo.  Miasto Ducha Świętego to labirynt wąskich brukowanych uliczek zabudowanych kamienicami i kamieniczkami o pastelowych barwach, wśród których przeważają błękity i wyblakłe zielenie. Świetnie zachowana architektura i kręte uliczki tworzą niepowtarzalną atmosferę dawnego miasta kolonialnego, która przenosi nas w czasie i pozwala przysłuchiwać się opowiadanym przez stare mury dziejom karaibskiej wyspy. Niektóre przytulone do siebie kamieniczki to w istocie malutkie parterowe domki, inne to okazałe rezydencje. Na nocleg zatrzymamy się w miejscu wiernie oddającym klimaty kubańskie.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Cayo Coco – wycieczka na bajeczne wysepki z plażami i krajobrazami uznawanymi za jedne z najpiękniejszych na całych Karaibach; miejsce to jeszcze nie tak dawno było zakazane dla Kubańczyków; w czasie wycieczki planujemy poszukiwanie iguan, krokodyli i flamingów w Parku Narodowym Baga, jak również w miarę możliwości i dostępności zwiedzanie Cueva Jabali; niedaleko znajduje się jeszcze jedna wyjątkowo urokliwa wyspa Cayo Guillermo (koszt 40 EUR/os)

Dzień 9: MORON/REMEDIOS – CAMAGÜEY – HOLGUIN – GIBARA

Po śniadaniu wyruszamy na dalsze odkrywanie klimatycznych zakątków. Zjedziemy z utartych turystycznych szlaków, aby poznać kwintesencje prawdziwej Kuby. Odwiedzimy małe prowincjonalne miasteczka Bolivia i Jaronu – ich największy rozkwit przypadał na czasy intensywnej produkcji cukru w pobliskich zakładach. Przejeżdżając przez tereny wiejskie zobaczymy jak spokojnie płynie tutaj codzienne życie. Jest to jeden z nielicznych już regionów na Kubie, gdzie masowa turystyka nie zdążyła jeszcze odbić swojego piętna. W tym dniu poznamy również kolonialne centrum Camagüey, trzeciego co do wielkości miasta na Kubie, znajdującego się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Charakterystyczna tutaj plątanina uliczek niejednego podróżnika przyprawiła o zawrót głowy, ale my postaramy się w nim nie zgubić...  Kontynuując naszą podróż zatrzymamy się na jednym ze wzniesień, z którego rozciąga się panorama „Miasta Parków” - Holguin i jego okolic. Pod koniec dnia dotrzemy do Gibary zwanej „Białym Miastem” i udamy się na spacer po nastrojowej osadzie.
Posiłki: śniadanie

Dzień 10: GIBARA – CAYO BARIAY – GUARDALAVACA – BARACOA

Po krótkim wypoczynku nad morzem pojedziemy do Guardalavaca, jednej z najbardziej popularnych na Kubie miejscowości wypoczynkowych. Po drodze wstąpimy do Cayo Bariay - miejsca, do którego zgodnie z tradycją po raz pierwszy dotarł na Kubę Krzysztof Kolumb. Zrobimy sesję zdjęciową przy kolumnach tworzących „Pomnik Spotkania Dwóch Kultur”. W Guardalavaca pospacerujemy po białej plaży oraz zaglądniemy do pirackiej knajpki i kilku sklepików. Będziemy również mieli okazję zapoznać się z dawną kulturą rdzennych mieszkańców wyspy z ery prekolumbijskiej w unikatowym parku-muzeum Chorro de Maita. Po południu udamy się w Góry Kryształowe w poszukiwaniu wodospadów Salto de Guayabo, jednych z najwyższych na Kubie. Tego samego dnia jeszcze czekać nas będzie podróż malowniczą trasą wzdłuż północnego wybrzeża, którą zakończymy w mieście Baracoa.  
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Chorro de Maita - wizyta w parku archeologicznym, w którym zachowały się ślady kultury Indian Taina, pierwotnych mieszkańców Kuby (koszt 6 EUR/os)

Dzień 11: BARACOA – SANTIAGO DE CUBA

W trakcie krótkiego wypoczynku nad morzem w okolicach Baracoa, będziemy mieli okazję skosztować regionalnego napoju cucurucho, tropikalnych owoców, przyglądnąć się pracy rybaków, jak również wziąć udział w porannej wyprawie w górę rzeki ku plantacjom kakao. Później przygodową trasą ”La Farola” pojedziemy do Santiago de Cuba, miasta bogatego w tradycje afro-karaibskie. Po przybyciu zwiedzimy katedrę, przejdziemy się po Parku Cespedes oraz labiryntem uliczek między kolonialnymi chatami w kolorach pastelowych. Przy drinku obejrzymy misternie wykonaną Maqueta de la Ciudad i może nawet nadarzy się okazja na degustację kubańskiego rumu. Zdobędziemy potężną twierdzę Castillo de San Pedro del Morro, wzniesioną na występie skalnym nad samym morzem.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Rio Yumuri - wyprawa głębokim kanionem w górę rzeki, połączona z wizytą na plantacji kakao (koszt 25 EUR/os)

Dzień 12: SANTIAGO DE CUBA – MORON/REMEDIOS

Rano odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w El Cobre - jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Ameryce Łacińskiej, a następnie żegnając się z afro-karaibskimi klimatami Kuby Wschodniej, udamy się w kierunku Hawany.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Granjita Siboney - wycieczka na historyczną farmę, z której grupa młodych partyzantów pod przywództwem Fidela Castro rozpoczęła rewolucję i wizyta na tradycyjnej plantacji kawy Cafetal La Isabelica, malowniczo usytuowanej w górach Sierra Maestra, w których kiedyś ukrywał się Fidel Castro wraz ze swoimi partyzanckimi oddziałami. Podejście na skałę Gran Piedra, z której rozciągają się fascynujące widoki na góry i karaibskie wybrzeże (koszt 15 EUR/os)

Dzień 13: MORON/REMEDIOS

Wypoczynek na najpiękniejszych kubańskich plażach Cayo Coco, Cayo Guillermo lub Cayo Santa Maria. Poszukiwanie iguan, flamingów i napawanie się zadziwiającymi krajobrazami (koszt 25 USD/os)
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Yaguajay - wycieczka do krainy wapiennych jaskiń, tropikalnych wodospadów i naturalnych akwenów wodnych z krystalicznie czystą wodą (koszt 10 EUR/os)

Dzień 14: MORON/REMEDIOS – SANTA CLARA – SAN MIGUEL DE LOS BANOS – MATANZAS

Dzień rozpoczniemy od wizyty w zabytkowej miejscowości San Juan de Los Remedios, z okazałą architekturą kolonialną skupioną wokół Plaza Marti. Największą atrakcją jest tutaj Iglesia Mayor – kościół Świętego Jana Chrzciciela, słynący z 13 pięknie zdobionych złotych ołtarzy. Ponieważ okolica była często nawiedzana przez piratów i korsarzy wszelkiego autoramentu, sprytni mieszkańcy pokryli złote ołtarze białą farbą i szybko o całej sprawie zapomnieli. Dopiero w połowie ubiegłego stulecia, podczas renowacji sponsorowanej przez kubańskiego milionera Falla Boneta, pod warstwą pożółkłej bieli ukazało się szczere złoto. Piratów już nie było, więc kościół do dziś zachwyca nas swym wyrafinowanym pięknem. Będąc na Kubie nie można pominąć miasta Santa Clara, gdzie znajdują się mauzoleum bohatera narodowego – Che Guevary. To właśnie tutaj rozegrała się wielka bitwa decydująca o losach rewolucji Kubańskiej. Następnie przeniesiemy się do San Miguel de los Banos – małej wioski nazywanej „Miastem Duchów”, gdzie już teraz nic nie ma tylko blask przeszłości. Przypomina opuszczone miasta Dzikiego Zachodu. Zbudowane na początku XX-go wieku, po tym jak odkryto na tym terenie lecznicze wody. Bogaci magnaci z Hawany podczas weekendów odwiedzali to miejsce by popijać zdrowotną wodę. San Miguel de los Banos osiągnęło tak dużą popularność, że zaczęto go nazywać Vichy Ameryki. Poszwendamy się trochę po opuszczonych rezydencjach, próbując oczami wyobraźni zobaczyć jak wyglądało to miejsce w swoich najlepszych latach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pod względem architektonicznym, budynki w San Miguel de los Banos są wyjątkowe w skali całej Kuby. Nigdzie indziej na tej wyspie nie znajdziemy takiego stylu budownictwa. Niektóre rezydencje swoim wyglądem przypominają pałac w Monte Carlo, inne zaś szwajcarskie górskie chatki. Pod wieczór docieramy na nocleg do miasta portowego Matanzas.
Posiłki: śniadanie

Dzień 15: MATANZAS – COJÍMAR – HAWANA – Wylot do Polski

Dziś ostatni dzień naszej wyprawy po Kubie. Powoli kierujemy się na lotnisko w Hawanie. Postaramy się jeszcze na koniec utrwalić uroki Kuby oczami Ernesta Hemingway‘a. Odwiedzimy miejsca, w których słynny pisarz żył, mieszkał i tworzył wspaniałe dzieła. Udamy się do małej, lecz bardzo malowniczej wioski rybackiej Cojímar, która stała się inspiracją do popełnienia znanego opowiadania „Stary człowiek i morze”, które w dużym stopniu przyczyniło się do uzyskania przez autora Literackiej Nagrody Nobla. Zwiedzimy również jego dawną rezydencję Finca La Vigia na przedmieściach Hawany, w której mieszkał przez ponad 20 lat. Jest to piętrowa, dziewiętnastowieczna willa z ogrodem, kortem tenisowym i basen, która obecnie przekształcona została w muzeum. Wnętrze od śmierci noblisty nie zmieniło się, a cały dom wygląda jakby był nadal zamieszkany. Po tych wszystkich wrażeniach przejazd na lotnisko w Hawanie i wylot do Polski.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+]  Zwiedzanie wielobarwnych Cuevas Bellamar (koszt 15 EUR/os)

Dzień 16: LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 

Dragon Adventures zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji elementów programu. W zależności od zarezerwowanych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia wyprawy może  ulec modyfikacjom.

 

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
CHINY KLIMATYCZNE - Magia Orientu
CHINY KLIMATYCZNE
Termin: 2017-10-19
Długość wyprawy: 14 dni

Zapraszamy do samego serca Karaibów! Uprowadzimy Cię w sam środek kubańskiej zawieruchy! Wyprawa na Kubę czeka na Ciebie!
Będziemy podróżować po najciekawszych miejscach wyspy, ale damy się też skusić na wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż świata!                                                                                                                             Oddamy się słodkiemu lenistwu na mięciutkim piasku, gdzie szafirowe fale Morza Karaibskiego będą lizać nam stopy. A dookoła rajska scenografia, którą Bóg ustawił, gdy miał dobry humor i wyjątkową wenę twórczą.

Podczas naszej wycieczki na Kubę nie pominiemy pięknych historycznych miast i ich zabytków – zwiedzimy zamki, kościoły i „antypirackie” twierdze. Zapoznamy się z historią i tradycją uprawy cukru trzcinowego; będziemy oglądać ciągnące się po horyzont plantacje tytoniu i trzciny. Może wejdziemy do jakiejś jaskini i poszukamy ukrytych skarbów?


W czasie wycieczki nieraz zachwycimy się fascynującym kubańskim krajobrazem, w którym dominującym kolorem jest zieleń we wszystkich możliwych odcieniach, przepięknie kontrastująca z niezmąconym błękitem nieba. Góry, doliny, wąwozy i wodospady ucieszą nasze oczy i będą pięknie pozować do fotografii. Odwiedzimy parki narodowe i rezerwaty przyrody, które skrywają nie tylko legendarne skarby piratów, ale przede wszystkim niewiarygodne perły fauny, flory i krajobrazu. Popłyniemy na okoliczne wyspy, nacieszymy oczy baśniowym światem rafy koralowej. Zwiedzając Hawanę, poznamy bliżej zwyczaje i sposób życia mieszkańców. Zagubimy się wśród historycznych ulic Starego Miasta, wsłuchamy się w rytm tego naprawdę niezwykłego miejsca, wtopimy się w jego cudowną atmosferę… Będziemy poznawać i wypoczywać. Kontakt z historią, kulturą i ludźmi przede wszystkim, ale także pływanie, nurkowanie, opalanie. Bo być w jakimś miejscu naprawdę, to spróbować na chwilę stać się jego częścią, przytulić się do lokalnej rzeczywistości i przeżyć piękną przygodę.


Wyprawa na Kubę to podróż pełna słońca i radości. Wrócimy wypełnieni mnóstwem pozytywnej energii i dobrymi wspomnieniami i wielu z nas niejednokrotnie zatęskni za „wyspą jak wulkan gorącą”, i wielu będzie chciało tu wrócić, gdyż jest to miejsce naprawdę wyjątkowe.

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.