MYANMAR (dawna Birma)

Tropami Złotych Klimatów

1 670 USD 9 dni

Niezwykła wycieczka do Myanmaru -wędrówka przez tajemniczą krainę o wspaniałej kulturze; spotkanie z bujną tropikalną przyrodą i przyjaznymi, pełnymi łagodności i głęboko religijnymi ludźmi.

Czekają na nas setki fantastycznych zabytków buddyjskiej architektury i klasztory z mnichami, mniszkami i tajemniczymi rytuałami odprawianymi ku pomyślności wszystkich czujących istot.

[ DA-324 ]
MYANMAR (dawna Birma) - Tropami Złotych Klimatów
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. YANGON
3. YANGON – BAGAN
4. BAGAN
5. BAGAN-MANDALAY-MINGUN-AMARAPURA-MANDALAY
6. MANDALAY
7. MANDALAY – HEHO – NYAUNGSHWE – JEZIORO INLE
8. JEZIORO INLE-HEHO-YANGON. WYLOT DO POLSKI
9. LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Azji.

Dzień 2: YANGON

Po przylocie do dawnej stolicy Myanmaru zakwaterujemy się w hotelu i po przerwie na aklimatyzację udamy się na poszukiwanie zadziwiających, egzotycznych klimatów w okolicach miejsca, które znalazło się na liście Cudów Świata.

ATRAKCJE DODATKOWE:
[+] Pałac Karaweik – wieczorne występy i bankiet na królewskiej łodzi w kształcie kaczek (koszt: 35 USD/os)

Dzień 3: YANGON – BAGAN

Nasze birmańskie przygody rozpoczniemy od objazdu dzielnic hinduskiej i chińskiej w największym mieście kolonialnym "Złotego Kraju". Zatrzymamy się w pobliżu największego bazaru w mieście i odwiedzimy kompleks świątyń wokół słynnej pagody Shwedagon Paya, uważanej za jeden z cudów świata i zaliczanej do największych atrakcji turystycznych Azji. Po południu przeniesiemy się do Bagan, aby m.in. poszukać kolejnej Złotej Stupy imponujących rozmiarów. Tradycją buddyjską jest obchodzenie stupy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co ma zapewnić szczęście i spełnienie osobistych życzeń. Nadarzy się również sposobność na zmysłowe medytacje. Wieczór spędzimy na nastrojowej "Uliczce Globtroterów". Przy klimatycznej muzyce posiedzimy w stylowej knajpce i będziemy chłonąć atmosferę toczącego się wokół życia. Zatrzymamy się na nocleg nieopodal świętej budowli, przechowującej ponoć ząb Buddy.

Dzień 4: BAGAN

Bagan - Miejsce, które znalazło się na liście skarbów UNESCO, odwiedzimy podróżując szlakiem najsłynniejszych pagód, stup oraz innych wyjątkowo interesujących miejsc, aczkolwiek mniej znanych. Korzystając z okazji, odwiedzimy oryginalną pracownię laki. Zobaczymy najciekawsze i najlepiej zachowane świątynie, m.in.: Sulamani Phato, Dhamma-yan-gyi Patho, piękną pagodę Ananda wraz z niezliczonymi posągami Buddy, czy pięcioboczną Dhamma-za-ka zedi. Wspinając się po stromych schodkach na górny poziom legendarnej budowli, będziemy podziwiać kultowy zachód słońca nad krainą ponad 2 500 świątyń.

ATRAKCJE DODATKOWE:
[+] Lot balonem o świcie nad świątyniami Bagan (koszt około: 300 USD/os).

Dzień 5: BAGAN-MANDALAY-MINGUN-AMARAPURA-MANDALAY

Po śniadaniu udamy się na lotnisko, skąd wylecimy do Mandalay, dawnej stolicy egzotycznych birmańskich królestw. Po przybyciu na miejsce udamy się na przystań, gdzie wynajmiemy łódź i popłyniemy w górę rzeki Irawadi do Mingun, miejsca słynącego z licznych buddyjskich sanktuariów. Najokazalszą świątynią jest tutaj Mingun Paya, stupa, która byłaby największą tego typu budowlą na świecie, gdyby nie przerwano jej budowy. Dziś stupa mierzy zaledwie 50 metrów, ale i tak jej gigantyczna podstawa robi niesamowite wrażenie. Ze szczytu pagody możemy podziwiać panoramę okolicy, a w pobliżu – 90-cio tonowy dzwon, dar cara Rosji Mikołaja I dla króla Birmy. Zachwyci nas śnieżnobiała Myatheindan Paya symbolizująca świętą górę Meru i poświęcona Księżniczce Hsinbyume – Pani Białego Słonia. Po południu złożymy wizytę w pagodzie Mahamuni Paya, a zachód słońca będziemy oglądać przy zabytkowym moście tekowym U Bein.

Dzień 6: MANDALAY

Wczesnym rankiem wybierzemy się na ulice Mandalay, by poszukać mniszek i mnichów, którzy, ze śpiewem na ustach, wędrują boso po ulicach miasta w rytualnej procesji żebraczej. Z punktu widokowego na wzgórzu będziemy podziwiać panoramę królewskiego „Miasta Klejnotów” i jego okolic. Zwiedzimy również świątynię Kuthodaw Paya, nazywaną Największą Księgą Świata oraz równie ciekawą Sandamuni Paya.

ATRAKCJE DODATKOWE:
[+] Wycieczka do dawnego górskiego kurortu kolonialnego Pyin u Lwin. Spacer po pięknym egzotycznym Ogrodzie Botanicznym. Wędrówka do imponującego wodospadu Anisakan ukrytego w górskiej kotlinie, możliwość kąpieli (koszt: 55 USD/os)

Dzień 7: MANDALAY – HEHO – NYAUNGSHWE – JEZIORO INLE

Opuszczając królewskie miasto Mandalay widokową trasą górskich krajobrazów podążymy w kierunku krainy barwnych wiosek plemiennych. Zatrzymamy się w małej klimatycznej miejscowości w okolicach Jeziora Inle. W etnicznej prowincji Shan popłyniemy łodzią motorową na rejs po “Jeziorze Marzeń” Poznamy najciekawsze miejsca tego wyjątkowego, nie tylko w skali azjatyckiej, regionu. Poszukamy „pływających ogrodów”, wiosek na palach oraz kolejnych tajemniczych stup.

Dzień 8: JEZIORO INLE-HEHO-YANGON. WYLOT DO POLSKI

Ten, kto lubi wcześnie wstawać, będzie mógł dzisiaj podziwiać przepiękny wschód słońca, gdyż wybierzemy się na jezioro, aby przyglądnąć się pracy rybaków. Wstąpimy na etniczny targ chętnie odwiedzany przez noszących tradycyjne barwne stroje mieszkańców okolicznych wiosek. Panuje tu ożywiona atmosfera związana z wymianą ploteczek i towarów. Później opuszczając już „Złoty Kraj” przyjaznych Birmańczyków udamy się na lotnisko i dalej w drogę powrotną do Europy.

Dzień 9: LĄDOWANIE W WARSZAWIE Dragon Adventures zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji elementów programu.    W zależności od zarezerwowanych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia wyprawy może  ulec modyfikacjom.

Ceny i proponowane terminy
Kod wyprawy Ilość dni Termin Cena Dopłata do jedynki
DA-324/05 9 dni 16.12.2017 - 24.12.2017 1 670 USD 210 USD
Orientacyjna cena wyjazdu w PLN po aktualnym kursie NBP: 6 704,05 PLNGRUPA:  minimum 9 uczestników + pilot


ZAWARTE W CENIE
- noclegi w nastrojowych hotelach lub rezydencjach o podwyższonym standardzie (pokoje 2-osobowe)
- przeloty lokalne na trasach: Yangon – Bagan – Mandalay – Heho – Yangon
- podróżowanie wynajętymi i kursowymi środkami transportu
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka licencjonowanego polskiego pilota podczas realizacji programu w Myanmar
- obsługa miejscowego przewodnika w języku angielskim w wybranych miejscach
- wiza birmańska wraz z obsługą wizowania (65 USD/os)
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski (orientacyjny koszt: 950 USD/os)
- posiłki i napoje do posiłków (orientacyjny koszt: 165 USD/os)
- opłaty wstępu do zwiedzanych atrakcji (75 USD/os)
- atrakcje dodatkowe
- napiwki dla miejscowej obsługi (25 USD/os)
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia nie wymienione powyżej


UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa – Yangon – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 500 PLN/os


UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa – Yangon – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 500 PLN/ os


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: TAK (e-visa)
obowiązkowe szczepienia: NIE


WARUNKI PŁATNOŚCI:
Opłata rezerwacyjna (płatna przy pisemnej deklaracji udziału w wyprawie):  200 USD/os
Zaliczka (płatna po potwierdzeniu realizacji imprezy):   625 USD/os
Pozostała należność płatna na miejscu pierwszego dnia po przylocie do punktu docelowego.
Przyjmujemy wpłaty na konto walutowe lub równowartość w PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni

Niezwykła wycieczka do Myanmaru -wędrówka przez tajemniczą krainę o wspaniałej kulturze; spotkanie z bujną tropikalną przyrodą i przyjaznymi, pełnymi łagodności i głęboko religijnymi ludźmi.

Czekają na nas setki fantastycznych zabytków buddyjskiej architektury i klasztory z mnichami, mniszkami i tajemniczymi rytuałami odprawianymi ku pomyślności wszystkich czujących istot.

W dawnej Birmie - dzisiejszym Myanmarze wzywają nas ku sobie rozległe równiny i zielone góry, niezapomniane wschody i zachody słońca. Otuli nas wilgotne, przesycone zapachem lasu i kadzideł powietrze. To wszystko czeka nas w Myanmarze – kraju odległym zarówno geograficznie jak i kulturowo. Miejscu oddalonym od nas o tysiące kilometrów. Czy warto je pokonać, by zobaczyć to wszystko na własne oczy? Czy wycieczka do Myanmaru może okazać się realizacją podróży marzeń? Przekonajcie się sami i już dziś zapiszcie na wyjazd.

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.