CHINY KLIMATYCZNE

Magia Orientu

1 180 EUR 14 dni

Przed nami kolejna wyprawa marzeń do Chin. Tym razem będą to głównie miejsca klimatyczne o niepowtarzalnym nastroju i z oryginalnym tchnieniem Orientu. Ruszaj z nami!

[ DA-302 ]
CHINY KLIMATYCZNE - Magia Orientu
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT Z POLSKI
2. GUILIN
3. GUILIN - YANGSHUO
4. YANGSHUO
5. YANGSHUO – DAXU – LONGSHENG
6. LONGSHENG - GUILIN
7. GUILIN – CHENGDU – JIUZHAIGOU
8. JIUZHAIGOU
9. JIUZHAIGOU – HUANGLONG – CHENGDU
10. CHENGDU – LESHAN - EMEISHAN
11. EMEISHAN
12. EMEISHAN
13. EMEISHAN – wylot z Chin.
14. ZAKOŃCZENIE WYPRAWY

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 576 566 888

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Chin.

Dzień 2: GUILIN

Po przybyciu do Guilin zwiedzimy Jaskinię Trzcinowego Fletu i będziemy podziwiać fascynującą panoramę miasta ze Wzgórza Ujarzmiającego Fale. Wdrapiemy się też na Trąbę Słonia, a nastrojowy wieczór spędzimy nad jeziorami Fir i Banyan.

Dzień 3: GUILIN - YANGSHUO

Popłyniemy w niezapomniany rejs po rzece Li, która meandruje pomiędzy licznymi ostańcami krasowymi. Każdy z nich ma swoją, często bardzo poetycką, nazwę i wyrasta na wysokość ponad 200 metrów z płaskiego terenu zajmowanego przez malownicze pola ryżowe. Wczesnym popołudniem zawitamy  do  miejscowości  Yangshuo  nazywanej  „Mekką Podróżników”.     Zasmakujemy  ujmującego klimatu Uliczki Zachodniej z licznymi kawiarenkami, pubami i sklepikami usytuowanymi pośród wzgórz. Będziemy mieli sposobność oderwania się od rzeczywistości, jak również będziemy mogli skusić się na jedną z rewelacyjnych wycieczek do położonych w baśniowej scenerii wiosek. W tym wyjątkowym miejscu spędzimy dwie noce.

Dzień 4: YANGSHUO

Ten dzień spędzimy w niepowtarzalnej atmosferze niewielkiego, turystycznego, miasteczka Yangshuo położonego pośród przepięknych krasowych wzgórz o nieprawdopodobnych kształtach, pełnego przytulnych knajpek, małych sklepików i pięknych krajobrazów. Dla chętnych wizyta w wiosce Yangdi i krótki rejs promem Ban Bian Du.

Dzień 5: YANGSHUO – DAXU – LONGSHENG

Znowu ruszamy w drogę! Przenosimy się do krainy Longsheng - Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka. Po drodze odwiedzimy historyczną osadę Daxu Powstały one jakieś 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. W zależności od pory roku, a nawet pory dnia, przybierają rozmaite barwy – w lecie są zielone, jesienią złote, zimą srebrzyste od szronu, a wiosną połyskują błękitem wody, w której odbijają się promienie słońca. Bez względu na porę – widok jest zachwycający. Na trasie naszej wędrówki, wśród malowniczych wzgórz poprzecinanych tarasami pól ryżowych, spotkamy przedstawicieli mniejszości etnicznych. Noc spędzimy w jednej z wiosek plemion górskich.

Dzień 6: LONGSHENG - GUILIN

Dziś zatrzymamy się na wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy podziwiać panoramę Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka, odwiedzimy górskie wioski, a następnie powrócimy do Guilin.

Dzień 7: GUILIN – CHENGDU – JIUZHAIGOU

Kontynuując naszą podróż przeniesiemy się do stolicy chińskiej prowincji Syczuan, znanej z ciekawych tradycji i pięknych egzotycznych enklaw przyrody. Po wylądowaniu powitamy orientalne klimaty w Chengdu – chińskim mieście z tradycjami. Po odpoczynku i krótkim zwiedzaniu wyruszymy w podróż malowniczą trasą do górskiej miejscowości o autentycznym tchnieniu tybetańskim. Dwa kolejne dni spędzimy na terenie fascynujących parków narodowych.

Dzień 8: JIUZHAIGOU

O świcie wyruszymy na sesję zdjęciową przy wodospadzie Shuzheng i nad Jezioro Nosorożca i Tygrysa. Ścieżką przez las dotrzemy do uroczych jeziorek: Pandy, Bambusowej Strzały, Pięciu Kwiatów, Pawiej Rzeki i Perłowej Ławicy, ukrytych w malowniczych kanionach Parku Narodowego Jiuzhaugou. Nocleg w wiosce tybetańskiej.

Dzień 9: JIUZHAIGOU – HUANGLONG – CHENGDU

Podążając krajobrazową trasą górskich kanionów i jezior przybędziemy do labiryntu ścieżek i kładek wiodących przez pierwotny las deszczowy. Następnie wybierzemy się na wędrówkę do świątyni i groty Żółtego Smoka, przez krainę migocących w słońcu wodospadów, jezior i strumyków. Czeka nas również dreszczyk emocji – podniebna podróż nad terenem rezerwatu. Pełni niezapomnianych wrażeń, jakich dostarczy nam dzika przyroda, późnym wieczorem powrócimy do Chengdu na nocleg.

Dzień 10: CHENGDU – LESHAN - EMEISHAN

Dziś pojedziemy do miasteczka Emei i dalej, do świętych gór buddyzmu - Emeishan. Po drodze zatrzymamy się w Leshan – miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wykuta w skałach ścieżka powiedzie nas do największego na świecie posągu Buddy. Po przybyciu na miejsce pójdziemy do wodospadów ukrytych w bujnej tropikalnej roślinności oraz do jednej ze świątyń buddyjskich, mijając po drodze unikatowy, zabytkowy mostek.

Dzień 11: EMEISHAN

Cały dzień spędzimy w Emeishan, wędrując po wyłaniających się z gajów bambusowych buddyjskich świątyniach, przepełnionych wonią kadzidełek i nastrojem medytacji. Nocleg w górach.

Dzień 12: EMEISHAN

Egzotyczna sceneria Świętych Gór Emeishan, pozwoli Nam przenieść się na jakiś czas do „innego świata”. Znajdziemy czas na odprężenie i medytacje.

Dzień 13: EMEISHAN – wylot z Chin.

Po spektakularnym i niepowtarzalnym wschodzie słońca, który będziemy podziwiać ze wznoszącego się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Złotego Szczytu, przemierzymy kręte i strome górskie ścieżki i wstąpimy do zabytkowej turystycznej osady u stóp gór zaglądając do kawiarenki i sklepików pełnych atrakcyjnych pamiątek. Po południu pełni wrażeń i wspomnień po przeżyciach minionych dni udamy się na lotnisko rozpoczynając podróż powrotną.

Dzień 14: ZAKOŃCZENIE WYPRAWYUWAGA: W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom

Ceny i proponowane terminy
Kod wyprawy Ilość dni Termin Cena Dopłata do jedynki
DA-302/02 14 dni 19.10.2017 - 01.11.2017 1 180 EUR 200 EUR
Orientacyjna cena wyjazdu w PLN po aktualnym kursie NBP: 5 252,65 PLNGRUPA: minimum 9 uczestników +  pilot


ZAWARTE W CENIE
- noclegi zgodnie z programem, w nastrojowych rezydencjach, hotelach turystycznych oraz etnicznych wioskach
- przelot lokalny w Chinach (z miasta Guilin do Chengdu)
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu, w tym podróże nocnymi pociągami (miejsca w komfortowych wagonach sypialnych) oraz nocnym autokarem sypialnym
- zwiedzanie zgodnie z programem i związane z tym koszty organizacyjne
- opieka licencjonowanego polskiego pilota podczas realizacji programu w Chinach
- wiza chińska wraz z obsługą wizowania (w Polsce szacunkowy koszt wizowania wynosi: 125 EUR/os)
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot do/z Chin
- posiłki (orientacyjny koszt HB: 190 EUR/os)
- wstępy do zwiedzanych miejsc w programie podstawowym (orientacyjny koszt: 210 EUR/os)
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- atrakcje dodatkowe dostosowane do indywidualnych upodobań uczestników
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 30 EUR/os)
- wydatki natury osobiste
- inne świadczenia niewymienione powyżej


INFORMACJE O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa - Guilin i Chengdu - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 500 PLN/ os
UWAGA: Podane koszty są aktualne w momencie przedstawiania oferty i mogą ulec zmianie.


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: TAK
obowiązkowe szczepienia: NIE


WARUNKI PŁATNOŚCI
Opłata rezerwacyjna: 200 EUR/os - płatna przy wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej
Zaliczka 400 EUR/os – płatna po potwierdzeniu imprezy do realizacji
Pozostała należność płatna na miejscu pierwszego dnia po przylocie do Guilin
Wpłat można dokonywać przelewem bankowym w walucie obcej bezpośrednio na konto walutowe lub na konto złotówkowe po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty.

PASJONATOM PODRÓŻY DO MIEJSC WYJĄTKOWYCH,

MIŁOŚNIKOM WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ - POLECAMY RÓWNIEŻ:

Święte Góry Alleluja, znane m.in. z filmu "Avatar" !


Istnieje możliwość dodania tej niewiarygodnej atrakcji, aczkolwiek będzie to
związane z koniecznością wydłużenia czasu podróży i dodatkowymi kosztami

 

ponadto ...

tropami miejsc niezwykłych ...
 


[+] Udział w wieczornym widowisku światło i dźwięk (koszt: 35 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Rafting górską rzeką (koszt: 40 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Wycieczka rikszami po malowniczych polach ryżowych do położonych w górach wiosek (koszt: 20 EUR/os).
- - - - - - - - - - - - -
[+] Wyprawa do Groty Korony, baśniowej krainy stalagmitów z osiągającym głębokość 10 metrów podziemnym strumieniem. Ze względu na swą wyjątkową urodę, grota odwiedzana jest już od wielu setek lat, jednak dopiero ostatnio, dzięki sztucznemu oświetleniu, może zaprezentować cały bogaty przepych swojego wnętrza (koszt: 20 EUR/os).
 

Uwaga: Możliwość uwzględnienia dodatkowych atrakcji w programie jest uzależniona od sprzyjających okoliczności czasowych podczas realizacji programu podstawowego.
 

Polecamy
Wyprawa do INDII - Poza czasem
Wyprawa do INDII
Termin:
Długość wyprawy: dni
ARMENIA - Pełnym tchem!
ARMENIA
Termin:
Długość wyprawy: dni
Wyprawa na KUBĘ - Smak Rumu i Cygara
Wyprawa na KUBĘ
Termin:
Długość wyprawy: dni

Przed nami kolejna wyprawa marzeń do Chin. Tym razem będą to głównie miejsca klimatyczne o niepowtarzalnym nastroju i z oryginalnym tchnieniem Orientu. Ruszaj z nami!

Podczas tej dwutygodniowej eskapady do Chin zobaczymy miejsca niezwykłe, które rzadko odwiedzane są przez masy turystów. Posąg czerwonego Buddy w Leshan to tylko jeden z takich przykładów. Podobnie jak góry Emeishan sięgające 3000 m.n.p.m.  (jedno z najważniejszych duchowych miejsc kraju).

Zwiedzimy także baśniowe Guilin ozdobione finezyjnymi formacjami skalnymi, zaglądniemy do niesamowitych jaskiń ukrytych nieopodal centrum miasta. Poznamy bliżej kulturę i lokalne przy...smaki.
Wyruszymy do krainy bajkowych tarasów ryżowych, formowanych z ogromnym wysiłkiem wiele lat przez lokalne mniejszości etniczne. Wstąpimy do wiosek plemiennych, których mieszkańcy do dziś przywdziewają często barwne stroje ...
Nie mamy czasu do stracenia - wyruszmy naprzeciw przygodzie!

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.