NEPAL z trekkingiem

z wyprawą do bazy pod Annapurną

2 040 USD 17 dni

Zapraszamy na wycieczkę do Nepalu połączoną z trekkingiem pod Annapurnę. Podczas naszej wyprawy odpoczniesz zanurzając się w atmosferze wspaniałej kultury Azji. Zwiedzisz hinduistyczne świątynie i buddyjskie klasztory.

[ DA-345 ]
NEPAL z trekkingiem - z wyprawą do bazy pod Annapurną
kliknij, aby powiększyć
1. WYLOT DO NEPALU
2. KATHMANDU
3. KATHMANDU – CHITWAN
4. PARK NARODOWY CHITWAN
5. CHITWAN – POKHARA
6-7. POKHARA
8. POKHARA – PHEDI – BHICHOK
9. BHICHOK – CHOMRONG
10. CHOMRONG – DEURALI
11. DEURALI – BAZA HIMALAJSKA
12. BAZA HIMALAJSKA – CHOMRONG
13. CHOMRONG – TADAPANI
14. TADAPANI – NAYA PUL – POKHARA
15. POKHARA – BHAKTAPUR – BOUDHANATH – PAŚUPATINATH – KATHMANDU
16. KATHMANDU. Wylot do Europy
17. LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Zadzwoń

(+48) 12 442 95 23

pn-pt: 9:00 - 17:00

 

Wyślij zapytanie

 

Wypełnij formularz kontaktowy
Dzień 1: WYLOT DO NEPALU

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Nepalu.

Dzień 2: KATHMANDU

Przylot do Kathmandu. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po turystycznej dzielnicy Thamelu.
Posiłki: obiadokolacja

Dzień 3: KATHMANDU – CHITWAN

We wczesnych godzinach porannych wyruszymy do Parku Narodowego Chitwan. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu w resorcie znajdziemy czas na relaks w bliskim sąsiedztwie tropikalnego lasu i egzotycznej natury.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja
UWAGA: Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych istnieje możliwość uwzględnienia przelotu samolotem w okolice Lumbini za dodatkową opłatą (orientacyjna dopłata: 90 USD)

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Wycieczka do miejscowości Lumbini, w której zgodnie z tradycją narodził się Budda; obecnie jest to jeden z najważniejszych ośrodków buddyjskich w tej części Azji; zobaczymy świątynie i miejsca związane z życiem Buddy, a po drodze wstąpimy do tradycyjnej wioski newarskiej i lokalnej szkoły (koszt: 45 USD)

Dzień 4: PARK NARODOWY CHITWAN

W rezerwacie Chitwan wypłyniemy drewnianymi czółnami na rzekę Rapti w poszukiwaniu krokodyli; udamy się na spacer po lesie deszczowym; spojrzymy na otaczającą przyrodę z grzbietów słoni i zwiedzimy ośrodek hodowli tych pięknych zwierząt. Odwiedzimy wioskę plemienia Tharu, a wieczorem będziemy podziwiać regionalne tańce rytualne.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Jeep safari w parku narodowym (koszt: 35 USD)

Dzień 5: CHITWAN – POKHARA

Malowniczą trasą pojedziemy do Pokhary, miasta położonego w rozległej kotlinie górskiej o tej samej nazwie. Udamy się na spacer do górskiej wioski. Zrobimy mnóstwo fantastycznych zdjęć na wywołującym dreszczyk emocji rozkołysanym wiszącym mostku, a po przybyciu do miasta pospacerujemy urokliwą himalajską uliczką nieopodal jeziora.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Rafting rzeką Trisuli biegnącą u podnóża himalajskich szczytów (koszt: 35 USD).

Dzień 6-7: POKHARA

Kolejne dwa dni spędzimy w Pokharze, mieście będącym główną bazą oraz punktem startowym wycieczek górskich i wypraw himalajskich. Podejdziemy pod Stupę Światowego Pokoju, do miejsca, z którego roztacza się rozległa panorama Himalajów i odwiedzimy Międzynarodowe Muzeum Gór, zwane także muzeum himalajskim, które zgromadziło liczne eksponaty pochodzące z wypraw wysokogórskich. Popłyniemy w rejs po jeziorze Phewa i na wysepkę, na której stoi hinduistyczna świątynia. Będziemy spacerować po turystycznej dzielnicy nad jeziorem, pełnej knajpek, sklepików z pamiątkami oraz sprzętem wysokogórskim i turystycznym. Można tu wypożyczyć rower, pójść do fryzjera czy na masaż; można zjeść świeżą rybę i wypić drinka. Będziemy podziwiać wschód słońca nad Himalajami ze słynnym zjawiskiem „zapalania szczytów”, w tym celu udamy się do punktu widokowego na Sarangkot lub innym pobliskim szczycie.
Posiłki: śniadania (2), obiadokolacje (2)

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Dwudniowy trekking himalajskimi ścieżkami okolic Pokhary, w otoczeniu scenerii Sanktuarium Annapurny (koszt: 125 USD)
[+] Wyprawa do Królestwa Mustangu (koszt: 390 USD)

Dzień 8: POKHARA – PHEDI – BHICHOK

Trekking do Bazy Himalajskiej pod Annapurną rozpoczniemy w punkcie startowym Phedi. Osiągniemy wioski Dhampus (1700 m n.p.m.) i Pothana (1890 m n.p.m.), po czym dotrzemy na nocleg do Bhichok (2150 m n.p.m.)
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 9: BHICHOK – CHOMRONG

Kontynuując naszą wędrówkę przejdziemy przez Tolka, Landrung oraz Himalpani. Zatrzymamy się na pewien czas przy gorących źródłach Jhinu Danda. Nocleg planujemy w Chomrong (2100 m n.p.m.).
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 10: CHOMRONG – DEURALI

Kolejny odcinek trasy na tym etapie przewiduje pokonanie różnicy wysokości ponad 1000 metrów. Mijając po drodze Bamboo dojdziemy do Deurali (3230 m n.p.m.)
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 11: DEURALI – BAZA HIMALAJSKA

Uwieńczeniem trudów naszej wspinaczki będzie zdobycie Południowej Bazy Himalajskiej pod Annapurną (4130 m n.p.m.).
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 12: BAZA HIMALAJSKA – CHOMRONG

W drodze powrotnej ponownie przenocujemy w Chomrong (2100 m n.p.m.) wstępując po trasie do Bagar.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 13: CHOMRONG – TADAPANI

Spragnieni zapierających dech widoków wybierzemy trasę przez Kimrong do Tadapani ((2540 m n.p.m.).
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 14: TADAPANI – NAYA PUL – POKHARA

Pod koniec trekkingu czeka nas zejście himalajską ścieżką przez subtropikalny las, osady Ghandrung, Kimche i Chimrong w dół rozległego kanionu. Wędrówkę zakończymy w Naya Pul (1070 m n.p.m.), skąd powrócimy do Pokhary.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 15: POKHARA – BHAKTAPUR – BOUDHANATH – PAŚUPATINATH – KATHMANDU

Z Pokhary przeniesiemy się do Doliny Kathmandu. W tym dniu czeka nas wycieczka do Bhaktapur, miasta uznawanego za perłę nepalskiego budownictwa. W trakcie spaceru po dawnej stolicy królestwa zatrzymamy się na Placu Garncarskim, Durbar Square, przed Świątynią Taleju oraz wspaniałymi budowlami Vatsala, Yaksheshvara i Nyatapola; odwiedzimy też dzielnicę kupiecką. Następnie poznamy uroki tybetańskiego miasteczka Boudhanath zbudowanego wokół ogromnej stupy. W Paśupatinath – świętym miejscu hinduizmu nad rzeką Bagmati poczujemy niesamowitą atmosferę tego miejsca.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja
UWAGA: Przy sprzyjających warunkach klimatycznych istnieje możliwość zarezerwowania przelotu z Pokhary do Kathmandu. Widokowa trasa wiedzie wzdłuż Himalajów, a czas samej podróży ulega skróceniu o co najmniej 6 godzin (orientacyjny koszt: 110 USD)

Dzień 16: KATHMANDU. Wylot do Europy

Kontynuując naszą podróż szlakiem królewskich miast , na dobry początek zaglądniemy do Patan na pełen zabytków Durbar Square. Następnie zwiedzimy Kathmandu, a w szczególności historyczną starówkę w okolicach głównego placu stolicy – Durbar Square. Zobaczymy dom bogini Kumari Devi. Na zakończenie naszej eskapady nepalskiej skierujemy kroki do położonej na wzgórzu stupy Swayambhunath, gdzie prócz roztaczającej się dookoła woni kadzidełek i atmosfery sprzyjającej medytacji, powita nas niezrównana panorama rozległej metropolii zbudowanej u stóp Himalajów. Po tych wszystkich wrażeniach pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Polski z przesiadkami w Azji i Europie.
Posiłki: śniadanie

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Lot samolotem nad Himalajami w okolicach Mount Everest (koszt:140 USD).
[+] Lot śmigłowcem nad Himalajami z lądowaniem na wysokości blisko 4000 m n.p.m., w krainie najwyższych szczytów świata. Sesja zdjęciowa i okolicznościowy drink (koszt: 750 USD).

Dzień 17: LĄDOWANIE W WARSZAWIEDragon Adventures zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji elementów programu. W zależności od zarezerwowanych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia wyprawy może ulec modyfikacjom.

Ceny i proponowane terminy
Kod wyprawy Ilość dni Termin Cena Dopłata do jedynki
DA-345/03 17 dni 28.11.2014 - 14.12.2014 2 040 USD 235 USD
Orientacyjna cena wyjazdu w PLN po aktualnym kursie NBP: 6 876,23 PLNGRUPA: 6-12 uczestników +  pilot


ZAWARTE W CENIE
- 14 noclegów, w tym 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach o podwyższonym standardzie turystycznym oraz 7 noclegów w schroniskach górskich/ chatach Szerpów
- posiłki zgodnie z programem: 14 śniadań, 14 obiadokolacji
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka licencjonowanego polskiego pilota
- obsługa miejscowych przewodników w języku angielskim w wybranych miejscach
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski
- wiza nepalska (25 USD), płatna na lotnisku po przylocie do Kathmandu,
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych miejsc turystycznych (około  75 USD)
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- płatne atrakcje dodatkowe
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 45 USD)
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia nie wymienione powyżej


UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa – Kathmandu – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 500 PLN.


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: nepalska – TAK (na granicy)
obowiązkowe szczepienia: NIE


WARUNKI PŁATNOŚCI
Opłata rezerwacyjna: 560 USD - płatne po podpisaniu umowy.
Pozostała należność na 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Przyjmujemy wpłaty na konto walutowe lub równowartość w PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty

Zapraszamy na wycieczkę do Nepalu połączoną z trekkingiem pod Annapurnę. Podczas naszej wyprawy odpoczniesz zanurzając się w atmosferze wspaniałej kultury Azji. Zwiedzisz hinduistyczne świątynie i buddyjskie klasztory.

Dotrzemy w miejsce narodzin Buddy i do Parku Narodowego Chitwan, a także poznamy lokalne społeczności. Odwiedzimy Pokharę – miasto gdzie zaczyna się wiele wysokogórskich wypraw i które samo w sobie, ze względu na swe położenie, stanowi atrakcję turystyczną.

Będziemy podziwiać Himalaje – wyłaniające się zza Pałacu Królewskiego w Kathmandu, odbijające się w jeziorze Phewa, rozżarzone wschodzącym słońcem w Sarangkot.

Podczas trekkingu dojdziemy na wysokość ponad 2 500 m n.p.m. by podziwiać piękne widoki.
Będziemy chłonąć widoki i krajobrazy, zapachy i aromaty, barwy i dźwięki wyjątkowej i nieporównywalnej z niczym innym krainy.

Dlatego nie warto się zastanawiać – to wyprawa, której nie wolno przeoczyć! Takich wrażeń i emocji nie można sobie odmówić! Ruszajmy do Nepalu!
 

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy zapoznanie się z naszą  Polityką Prywatności.